Subiect: Jurnal crissa08
View Single Post
  #1447 (permalink)  
Vechi 21 iun 2011, 13:47:41
crissa08's Avatar
crissa08 crissa08 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal crissa08

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Abia acum am citit mai sus despre mentinere, o sa mai studiez meniurile tale ,parca mi-e frica sa mananc si alteva decat este permis...
Buna! Meniurile mele nu le lua ca etalon, uneori mai gresesc pe la grasimi, nu sunt perfecte! Si nu prea ma intereseaza nr de calorii, le-am pus acum pt concurs, altfel nu le calculez.
De fapt alimentele cu ig mic sunt hipocalorice si nu e o problema, tot pe hipo stam!
Am intrat intr-o perioada mai permisiva pt ca incerc sa ma apropii de normalitate, ca nu o sa pot toata viata sa mananc fix in tipar si atunci sunt atenta la efectul per total, adica scopul meu principal e sa ma mentin, sa fiu in forma, apoi slabitul in sine. Acum am slabit vreo 2 kg, dar am avut multe probleme, alergatura...
De obicei mananc mancaruri usoare, nu gatesc prea mult! Am ramas pe gratare, salate, fructe, cate o ciorbita de legume acum cand e cald.
Imi fac cate o mica placere gustativa si mananc inghetata, de fapt am lasat ciocolata si am trecut pe inghetata.
In mare mi-am atins scopul, am trecut cu IMC pe ,,verde", am slabit mult, mi-am scos o parte din tratament, ma simt mult mai bine. Sigur ca as mai vrea ,,ceva" acolo....
Te pupic!

__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]