View Single Post
  #14482 (permalink)  
Vechi 17 ian 2014, 00:46:23
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna seara! Abia acum reusesc sa intru, am fost destul de ocupata, am dormit, am gatit, am facut ceva curatenie si ce a mai ramas din timpul liber am mai stat de vorba cu iub, suntem in plin proces de pregatire a nuntii. Apoi pe seara, inapoi la munci. Bineinteles, e si el cu mine Tocmai am pus pe hartie un posibil meniu pentru nunta, ne-a cam dat bataie de cap pt ca vrem ceva cat mai diversificat dar in acelasi timp si traditional. Si unde mai pui ca mai avem si cateva persoane adventiste carora le putem oferi orice in afara de porc...bataie de cap, nu asa. Deocamdata nu au aparut discutii in contradictoriu Mai ramane sa ne consultam cu bucatarul, sa vedem ce ne propune el dar am incredere, pt ca e pricepu si ne si cunoastem, avand in vedere ca suntem prieteni si ca am fost si colegi
Tot azi am rezolvat, in sfarsit si cu cameramanul si fotograful, maine sau poimaine ne vom intalni pentru a-i da un avans, nu stiu de unde, ca nu am luat salariul de doua luni juma', sa rezerve data si sa discutam cateva detalii despre sedinta foto care urmeaza dupa nunta De-abia o astept! Am gasit, in sfarsit, si marturiile pt nunta, vroiam ceva mai ieftin, avand in vedere ca trebuie sa cumparam pt toti mesenii si ca sunt, in total, undeva la 250 de persoane. Dar le-am gasit! Maine o sa discutam si cu formatia de muzica usoara, sa vedem cat ne costa si ce ne ofera, tot maine cred ca o sa vorbim si cu firma care se ocupa de artificiile vulcan si baloanele de sapun pentru dansul mirilor si cam asta ar fi deocamdata. Mai sunt multe, multe de pus la punct dar deocamdata suntem in cautare.de informatii, comparare preturi si tot asa
Cu dieta mi-e bine, deocamdata. Ma omoara febra musculara, Chalene stie sa ma lucreze, ca de obicei. Cu mancarea stau bine, zic eu. Cu starea psihica la fel. Nu stiu cum si de ce ma simt plina de energie in ultima vreme, e de mirare dar nu ma plang
De cantarit nu ma cantaresc curand, nu vreau sa recapat obsesia cantarului.Mananc sanatos, ma misc, ma odihnesc si iubesc! Ar trebui sa iasa bine, nu?
Gata, am plecat, ma duc la caldurica cu iubi, mai e muuuult pana maine cand voi merge acasa la somn iar el va intra in tura
O seara buna! Pupici!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Animis23 (17 ian 2014), CCristina D (17 ian 2014), diana87 (18 ian 2014), lacra81 (17 ian 2014), lucia ely (20 ian 2014), niculina04 (17 ian 2014), rommyna (17 ian 2014), rozica1965 (17 ian 2014), Zoe (26 ian 2014)