View Single Post
  #14596 (permalink)  
Vechi 01 aug 2013, 14:29:02
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de madalinafrincu Vezi mesajul
da, am inceput de 2 saptamani , in prima sapt am dat 2,5 kg jos cred ca aveam retinere de apa ca altfel nu imi explic, in a doua saptamana 1 kg, acum am intrat in a treia sapt si vad ca am dat 200 gr in 3 zile o sa merg inainte incet desi resurse psihice nu prea am ....
Mada, ca dieta tii? Sau ma rog... ce alimentatie adopti? Ai rezultate chiar ok, daca e vorba doar de mancare.

Eu cred ca dau incet incet bir cu fugitii . Imi e asa de groaza de dieta, de numa. Si azi ar fi trebuit sa incep sa tin ceva ca sa mai dau jos cat pot, dar nu am nici un chef Cantarul vad ca merge incet incet in jos, asa ca las dupa el si nu ma mai stresez prea tare, sa vad ce se intampla

Oricum, mai nou imi servesc micul dejun la birou, apoi iau pranzul tot la birou (ciorba si felul doi principal - uneori las jumate ca nu pot tot, sau jumatate de pizza subtire), iar seara o dau pe fructe/o supa/un iaurt/ sau o carne la gratar cu salata (asta cand nu mananc suficient la pranz, sau nu iau micul dejun) ceva foarte soft, si merge ok asa. Si nici nu imi e foame. Iar pe caldura asta, nici nu imi vine sa mananc

Iar de miscare, nu prea fac, decat ce fac la lucru, mers la cumparaturi pe jos si prin casa una alta de facut. Nici pe bicicleta nu m-am mai urcat, pentru ca ma cam doare zilnic spatele si nu as risca Asa ca ... tac si merg mai departe.

Stii ca unii se plang ca nu au rezultate desi nu fac nimic in acest sens? Ei bine, acum fac si eu parte din acea categorie, dar nu pentru mult timp Imi voi reveni eu, imi trebuie doar un concediu
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Gea:
madalinafrincu (01 aug 2013)