View Single Post
  #14643 (permalink)  
Vechi 19 iun 2013, 12:22:06
mariana34's Avatar
mariana34 mariana34 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

In sfarsit am reusit "sa fiu la zi", intrerupta de mai multe ori, dar bine macar ca am terminat
M-am amuzat, m-am intristat, am simtit incurajarile pentru unele dintre voi, ce mai, de toate.

Angela ca intrebai de mine, , iti multumesc din suflet. Sunt bine, nu am primit vesti bune, dar asta este, mergem mai departe. I-am zis si sotului dimineata, ce-mi doresc acum ii sa-mi gasesc un loc de munca din toamna, iar Tamara sa fie bine la camin. Am avut o duminica nasoala rau, fata cu temperatura, maraita, agitata, lume aici multa, parca era balamuc, cand se face un gratar, se cheama toate neamurile, prietenii, nasii, cumetri si....asa mai departe, iar gratar se face in aproape fiecare duminica Eh, ce mai, au stat de la amiaza pana seara tarziu, iar noi nu mancasem nimic toata ziua in asteptarea gratarului
Luni, am intrat un pic dimineata pe "slabute", iar ieri am fost super ocupata trezita de la 5, la teit in vie, mancare, lucru in gradina.
Am dat raportul pe 3 zile, azi mai lejer ca a plouat dimineata, mi-am pus 3 pungi de pastai culese de ieri si in rest pe aici la recuperat.
Flori, multa sanatate tatalui tau si DD sa se ingrijeasca de tine sa-ti gasesti jobul potrivit.
Serpikule, stiu ca este greu, nu stiu ce as putea sa mai adaug la ce au zis si fetele. Capul sus, trage aer in piept si mergi mai departe, o sa vezi ca atunci cand te vei astepta mai putin, viata te va surprinde. Mi-a placut ultimul mesaj "trebuie sa faci tot ce poti pentru tine".
Incerc sa te incurajez pe tine, dar cine citeste "printre randuri" isi va da seama ca ma regasesc si eu in starile voastre descurajate. Va fi bine, trebuie sa fie bine, toata lumea zice ca DD poarta de grija, nu sunt vorbe in zadar, ne-a ajutat de atatea ori, o va face si de data asta.
Kamy, am vazut pozele, sunteti frumosi, iar tu arati slaba Felicitari baiatului pentru medalie!
Claudia, Manu, spor la treaba, vreme frumoasa si sa aveti grija de voi! Manu, felicitari ca ai slabit!
Rozy, simpatica ca de obicei, am ras , incat fata mea se uita si nu intelegea de ce rad.
Emy, maine te intorci din vacanta? Sa ai drum bun si te asteptam cu drag inapoi!
Myha, parca am citit ca a fost ziua sotului, sper ca nu ma insel, primeste cu intarziere urarile mele de La multi ani, sanatosi si plini de bucurii!
Vidia, felicitari pentru scadere, vad te "tii" de treaba. Bravo!
Angela, cea care ne incurajeaza mereu, esti minunata, iti doresc numai bine din toate punctele de vedere!!!
Oare pe cine am uitat?
Cristina, vad ca nu mai intra pe aici, sa ne spuna cum este atat ea, cat si baietelul. pentru ei, daca ne citesc!
Ema (de la Iasi), parca intreba si Angela, nu a mai intrat demult pe aici prin casuta.
Alina, si pe tine!
Nu stiu pe cine am uitat, oricum n-a fost cu intentie, va iubesc pe toate
Aici ii innorat, poate va ploua iarasi.
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mariana34; 19 iun 2013 at 12:25:27.
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
angela av (19 iun 2013), claudia22 (19 iun 2013), floricica0vesela (19 iun 2013), Kamyy (19 iun 2013), lacra81 (19 iun 2013), myha (19 iun 2013), rozica1965 (19 iun 2013), sherpika (19 iun 2013), soggy (19 iun 2013)