View Single Post
  #1465 (permalink)  
Vechi 19 dec 2013, 17:05:28
AlliAlli's Avatar
AlliAlli AlliAlli este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 172cm, 84.3kg
Mesaje: 92
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 37 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Raport:

Kg: 0 puncte. Am 93.5, deci am pus 300 de grame Instructorul de la sala zice ca am un blocaj din cauza masei musculare pt ca fac mult sport. Eu nu stiu ce sa cred..

Meniuri: 2*7 = 14 puncte
Cheat meal am avut duminica.

Sport: 80+60+60+90+80+40 = 410 minute de sport = 14 puncte


Total: 28 puncte


Cred ca am exagerat cu sportul si de aici si masa musculara care nu ma lasa sa dau jos. In zilele in care am facut 80 si 90 de minute am facut fitness, iar minutele respective sunt doar ce am facut cardio. Am mai facut diverse exercitii, dar nu le`am mai pus la socoteala.
Instructorul spune ca ar trebui sa schimb metoda asta dupa sarbatori, si sa incerc sa fac mai putin sport si sa mananc mai putini carbohidrati. Intr`adevar, mananc glucide dimineata, dar daca nu le mananc nu pot face un efort de genul asta la sala. De la inceputul anului viitor, voi incerca sa am o dieta proteica in mare parte si mai putin sport.. sa vad, poate functioneaza.

Ceea ce ma bucura si imi da satisfactie este ca se vede altfel carnea pe mine, ma simt mai tonifiata, abdomenul s`a mai intarit si asta e bine, imi da incredere in mine Cantarul inca nu spune nimic spectaculos, dar asta e

Va pup :*
AlliAlli, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1913 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1396 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat