View Single Post
  #147 (permalink)  
Vechi 09 mar 2011, 23:34:08
Anyya's Avatar
Anyya Anyya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 nov 2010
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dukan
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 426
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Principii dieta Mihaela Bilic

Buna!!Sunt noua pe aceasta pagina..nu si pe forum..ca mai toate fetele de pe aici am incercat si eu mai multe diete..dar cu acelasi rezultat ..slabeam..si chiar daca aveam grija cu alimentatia dupa dieta..tot puneam pe mine ceva ..prin decembrie am aflat de cartea "Traiesc,deci ma abtin" de la o profesoara dea mea care a slabit foarte mult si foarte frumos,urmand acest stil echilibrat si sanatos de viata..mam hotarat si eu sa urmeaz acest stil de viata,si nu doar pentru o perioda ci pentru toata viata,,,gresala mea a fost ca nu am fost constanta,,adica in cursul saptamanii ma tineam de treaba...si in week'end gafam..rau de tot ....dar gata..nu se mai poate..voi fi constanta si trebuie sa dau jos kg in plus pana la vara,,mai greu e cu sportu asta ..sper k impreuna cu voi si cu un mic sprijin moral gat si eu ce am inceput..succes tuturor :*
Anyya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1602 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1085 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 828 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat