View Single Post
  #1472 (permalink)  
Vechi 23 ian 2011, 16:44:40
FlorentinaHN's Avatar
FlorentinaHN FlorentinaHN este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

fetelor.... eu m-am cantarit azi si catarul mi-a aratat cu un kg mai putin, adica 63,9. Frumos, frumos mai ales ca nu am mai vazut greutatea asta de ceva vreme. Isa fericirea a durat pana am intrat in bucatarie unde ap papat haotic, dupa cum urmeaza:

pe la ora 9, o cafea indulcita cu zahar
pe la 11.30 o cana de lapte 1,5% cu fibre de cacao (le-am gasit la Redis si-mi plac la nebunie. nu stiu daca sunr conforme insa )
pe la ora 14.00 am papat un patratel de ciocolata Milka triolada cu putina cacao. Nu m-am putut abtine.
Juma de ora mai tarziu: un castron de ciorba cu perisoare, creatie proprie, deci conforma

A, si am mai baut si suc de portocale (un pahar) fara adaos de zahar sau alte miunatii.

Scoateti biciul, dati cu parul. Loly, maturele te rog ca am gresit si mi-e rusie.

Si ca sa nu denaturez de la subiectul concurs, sa stiti ca eu ma chinui la coregrafie sa fiu pregatita maine la start.
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]