View Single Post
  #148 (permalink)  
Vechi 15 sep 2014, 16:56:12
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.778
Aprecieri acordate: 5.351
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Fitness-ul ingrasa?

gandeste-te ca ca eu nici pudra proteica sau alte chestii nu sunt de acord sa folosesc, deci e chiar agasant cum incearca sa ma convinga ca in sarcina/alaptare sunt obligatorii vreo 5-6 chestii pe care sa le inghit. bine atunci, sanatate si noroc! dar sunt si chestii interesante. pe mine ma interesa mai mult sa citesc despre sport, cu alimentatia m-am cam lamurit ce-mi trebuie si ce nu, dar desi info de la el si valentin vasile mi se par interesante, nu m-am lamurit asa bine cat mi-as dori, poate imi mai sugerati tu sau claudia ceva surse de info..poate peste vreun an, cand teoretic o sa incep sa am si eu o viata in afara casei o sa-mi permit totusi cateva sedinte cu un antrenor profi, de aici din iasi offcourse, ca nu sunt chiar asa disperata, as vrea doar sa-mi optimizez antrenamentele, plus ca am nevoie de cineva citit, eventual un kinetoterapeut, ca teoretic eu nu am voie sa ridic/car nimic peste 5 kg, deci mai greu la ex cu greutati, trebuie cu cap.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui butterfly30:
Mihaela1006 (18 sep 2014)