View Single Post
  #148 (permalink)  
Vechi 14 oct 2010, 21:24:55
huskygirl19's Avatar
huskygirl19 huskygirl19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Citat:
Anterior postat de sunshine Vezi mesajul
Pai calcușatorul iti sp ca ai multe grasimi pt ca ai carbo mic de fapt. tre sa existe un echilibru.
de ex daca ai intr o zi 50 de cal in total ( exagerez) si in aceste 50 de cal intra 30 grasimi si 20 carbo. iti zice ca ai prea multe grasimi ai inteles?
Da, am inteles...ai un mod foarte funny de a explica...si desi e corect si clar...tre sa citesc de vreo 3 ori sa inteleg
Deci grasimile mele nu's multe pana la urma ?

Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
wow andreea cand citesc cate calcule faci ma ia ameteala. apoi dupa ameteala ma ia foamea

eu nu calculez mai nimic. acum am inceput sa imi pun alimentele in meniu ca mi se pare ca mananc cam aiurea. azi am bagat 1600 cal. deci mult.
Da..si pe mine..da am avut mult timp azi la dispozitie si l-am consumat pe slabute
Oricum incerc sa tin 1200 kcal dintr-un sg motiv. Pt ca nu tin o dieta anume. La tine, avand in vedere ca tii disociat, nu este f important dc mananci mai mult. Nici la fetele Monti.
Trebuie sa ma gandesc ins eara asta ce sa imi cumpar maine...ca vad ca ce am eu prin frigi imi provoaca fomica
PS: tocmai am papat 2 oua fierte cu putina mozarella si un pesmet. Deci mananc a 7a oara azi. Bine , totalul este de 1357 kcal, nu e f mult. Dar ma enerveaza ca am mancat asa. Nu puteam sa mananc si eu ca omu normal 3 mese? si o gustarica dc era nevoie? Trebuia sa mananc eu de 7 ori
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat