View Single Post
  #148 (permalink)  
Vechi 08 mai 2011, 11:09:49
popa oana's Avatar
popa oana popa oana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2011
Locaţie: ascoli p, Italia
Vârsta: 39
Date: 167cm, 71kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal popa oana - o slabuta in devenire

Buna dragutelule ..am fost cam neserioasa si nu am mai trecut pe la tine ...sorry..am avut cam multicica treaba ,plus ca am fost putin suparata...stii ac am inceput sb ..am tinut 3 sapt faza 1 ...slabisem 2 kg si eu ..si hop top pregatirile de Paste ..mi,am pus in gand sa fac ceva separat pt mine tip salatica de boeuf fara cartof si mazare ,ceva sarmalute dietetice..da de unde ..am inceput sa lucrez la un restaurant...atunci zilele alea am fost fost aproape all day...si m,am cam rasfatat cu ceva miel,bunatati p acolo ca nu am scapat d ei sa fac pranzul...la lucru..apoi p acasa m,ai spicuiam o sarmaluta si o salatica ..aa.sa nu uit de panetone...ce sa mai am comis,o ,,nuam putu sa ma abtin ..rezulatul.....??1kg..in plus..deci m,am chinuit degeaba...in loc de 70 am 71...acum am zis ca dc tot sunt neserioasa asa sa fac ceva p partea cu sportul si am dat fuguta sa caut o sala ...nu vreau sa ma leg la cap cu 2 ani si am gasit la luna ..si semestru..asa ca m,am inscris si merg 2 ore dimineata dupa ce il duc p iuli la gradi..sper sa ma tin de ea ca avenit deja caldura si tot grasunica sunt...mi,am pus costumul de baie la vedere sa ma motiveze putin ..sunt un pic happy ca merg si la lucru 2 ore seara ...e ok...mai ard ceva calorii si acolo,,sunt p drumul cel bun..te pupic ..mia trec pe la tine
popa oana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1681 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1164 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 648 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]