Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #1480 (permalink)  
Vechi 28 apr 2012, 20:48:54
ocsanel's Avatar
ocsanel ocsanel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2012
Locaţie: zurich, Switzerland
Vârsta: 46
Dieta: principiile montignac, mincam sanatos
Date: 155cm, 84.3kg
Mesaje: 595
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Buna seara scumpa Ralucica, uite ca acum am si eu timp sa-ti scriu.
Ce rau imi pare ca inimioara ta nu se simte bine, eu tot am citit ce ti-au scris fetele si ma-am tot ghandit....sa-ti spun si parerea mea...cred ca ti-ai incarcat inimioara cu prea multe, avand in vedere ca ai grija examenelor si apoi si sportul...am vazut ca deja te gandesti sa schimbi sportul si cred ca e o ideie foarte buna si plus la asta cred ca e bine si sa te odihnesti bine, sa gasesti un 15 min la fiecare 3 ore sa te lasi pe spate si sa te odihnesti, sa te opresti din lucru...spe sa-ti prinda bine cele scrise mai sus .
Nici eu nu sunt de acord cu mancatul tabletelor(pastilelor) in loc de mancare, de asta, si eu cand nu ma simt chiar bine...ma opresc si ma odihnesc, incerc sa inteleg de ce nu ma simt bine si ce ma doare....si de regula incep lecuirea de la ceia ca beau un pahar de apa, caci si dehidratarea poate provoca multe probleme corpului nostru...
Ok, acum termin, imi cer scuze daca te-am plictisit cu mesajul meu lung, nu ma supar daca nu-l citesti
Noapte buna, scumpa, somn dulce
__________________
Jurnal Ocsanel
ocsanel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1958 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1441 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 667 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]