View Single Post
  #1481 (permalink)  
Vechi 11 ian 2011, 22:11:35
syyylviuta's Avatar
syyylviuta syyylviuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: weight watchers
Date: 174cm, 77.4kg
Mesaje: 347
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de liuta76 Vezi mesajul
sa-ti traiasca baieteii!!!
mereu mi-am dorit trei copii... dar parca as fi vrut sa fie si o fata ...
ei, important e sa fie sanatosi

cat despre noul program nu sunt inca foarte in clar
am inteles ca vor sa faca o diferentiere intre alimentele cu acelasi numar de puncte, dar care contin un nr diferit de grasimi
apoi, fructele si legumele nu se ma puncteaza deloc pentru a stimula in felul acesta consumul lor
ceva de genul asta
astept informatii mai sigure si mai clare oricum
inca e ceata in privinta asta
Am citit si eu de diferenta asta, era un exemplu in care un mic dejun de 300 calorii, se puncteaza diferit daca contine predominant carbohidrati (paine cu gem), sau daca contine proteine (ou, sunca). Prima varianta avea cu 1p in plus.
Cu fructele si legumele 0p nu prea sunt de acord, pai cum mancam noi vara fructe cu kg-le (cirese, capsuni, struguri, pepeni), ce facem? Eu si sotul mancam 1kg de capsuni pe zi, deci sigur nu au 0p!!! Chestia asta merge pe alte meleaguri unde nu se mananca fructe, ca oricum nu au nici un gust, si te chinui cu un mar.

ps. si eu am vrut ambii baieti sa fie fete, dar acum imi place sa fiu mama de baiat, m-am obisnuit, si daca va fi si un al treilea, pentru ei e mai bine sa fie tot baiat. Dar asta peste vreo 5 ani, vedem atunci daca mai putem sa o luam de la capat.

Ultima dată editat de syyylviuta; 11 ian 2011 at 22:14:37.
Răspuns cu citat