View Single Post
  #14836 (permalink)  
Vechi 11 ian 2015, 11:00:02
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de pebbles Vezi mesajul
Ce dioptrii ai acum?
la 25 ani ochiul a cam ajuns la maturitate,teoria spune ca nu prea ar mai trebui sa se modifice pana dupa 40 ani,dar sunt persoane carora li se modifica dioptriile in permanenta.din pacate nu prea ai cum sa controlezi fenomenul asta.nici operatia nu rezolva nimic pe termen lung.tot ce poti sa faci e sa iti schimbi lentilele mereu cand se modifica dioptriile ,astfel eviti durerile de cap,vederea incetosata,efortul vizual
Pfff...nici operatia nu rezoova pe termen lung? Adica pot reaparea problemele, Rox?
Am -1,5 cu -1, nu mai stiu sa iti spun sigur diagnosticul, e un pic complicat si ciudatel. Ma intereseaza putin asta, tot ce stiu e ca ochiul stang e tot mai chior si dupa el si dreptul.
Am inceput la 3 ani cu strabism.Apoi conjuctivita, astigmatism, miopie etc. Ochelari port din clasa intai.
Am o teama de consultatii... In special de diagnostic. Cand o aud pe dna dr: mda, mai adaugam x sau y la dioptrie...ma cutremur. O sa port funduri de borcan...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
pebbles (11 ian 2015)