Subiect: Jurnal Romina
View Single Post
  #1485 (permalink)  
Vechi 03 oct 2012, 10:29:58
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal Romina

Diana, am fost ok si la dieta, si la sport, povestea zilei era in mesajul care e la moderare, din cauza link-ului nu cred ca mai trece Eu in mod obisnuit includ sportul constant, imi fac timp pentru el, incerc pe cat posibil sa "rog" bolile sa nu isi faca timp pentru mine in viitor Si fac pentru ca-mi place cum imi simt corpul, capabil, puternic, pur si simplu (cand fac, pentru ca de vreo luna si ceva intrasem putin in deriva, acum mi-am revenit). Pop Pilates 20 min si Turbo Fire 45 minute am avut.

Tare povestea, o stiu. O poza vazuta azi zicea asa: "I don't exercise, it makes my coffe spill"

Romy, in link era povestea unui cersetor care de ani de zile isi dedica viata strangerii de bani pentru a-i dona bisericii; a strans asa mii de euro, iar in poze apare cu parul alb, senin, in opinci si straie umile, sarutand mana unui copil...

Ma uit si eu cand pot la complexul vostru, suna tare bine.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]