View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 02 sep 2012, 15:32:09
babeangel's Avatar
babeangel babeangel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 56kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Re: Ce putem face cand simtim ca nu mai putem?

Hey,ma bag si eu in seama aici In primul rand,eu personal knd simt k nu mai pot,iau o pauza,resuflu,beau putina apa si ma gandesc k pot sa o duc pana la capat si pot reusii Nush dc,dar pt mine cuvantul dieta e cam horror... adica,am patit`o si eu cu dietele,le`am tzinut si mai rau mi`au facut...deci mi se pare o prostie.De aceea am ales regim de viata sanatos,suna mai bine park nu e asa horror si strictsi te obisnuiesti pe parcurs..deci nu renunt la nici o placere,doar k incerc sa modific retelete care ingrasa in retete sanatoase,fara zahar..si sa mananci mai sanatos,pt ca poti manca si sanatos si gustos si sa iti si placa ce mananci SI bineinteles,junk food,fff rar,din ani in pasti(in cazul meu)..si sucuri,eu nu consum deloc...poate mi se face pofta ff rar de un pahar,dar si aia imi trece rpd Consider k zaharul si faina este cel mai mare dusman al nostru..din cauza lor creste si glicemia si simtit mereu k ne e foame,k avem pofte...si atunci navalim si mancam tot ce prindem ne mai tzinand cont k sunt sau nu sanatoase...Din pacate asta e tristul adevar...(scz dak am fost off topic)
babeangel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
babeangel, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2211 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1694 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat