View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 18:39:11
kisscris22's Avatar
kisscris22 kisscris22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 apr 2010
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 36
Dieta: dieta personalizata
Date: 158cm, 94kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal kisscris22

Citat:
Anterior postat de Sibel H Vezi mesajul
....Salut!...scumpa ..multumesc de vizita...imi face placere pentru c esti cinstita si directa...eu m-am ingrasat 10 kg.in ultimii doi ani devenind vegetariana..de aceea am abordat dieta Atkins ..pentru ca este leit cu regimul meu de viata de dinainte sa devin vegetariana...fara sa cunosc nici un detaliu despre dieta Atkins..cei din jur ma criticau ca sant slaba....ca nu mananc fructe ,legume....etc..pana am cedat in favoarea lor si in defavoarea mea...devenind vegetariana...am inceput vesnic sa fiu racit...fara leac,sa am tot felul de alergi..medici nu imi dadeau de capat...tratamente medicamentoase contra alergilor cu pumnul..era groaznic..asa mergeam inainte si eram vegetariana in continuare...citind intr-o zi un articol cu dieta pe care o urmez..mi-am dat seama ca coincide cu viata mea de dinainte in tabieturi si alimentati..de cand tin dieta...nu mai sant racita si culmea nu am mai facut nici o alergie...sant super..medicului meu nu ii vine sa creada...deci eu trebuie sa scad normal la greutatea mea corporala anterioara..nu ,este un moft scumpa...si orice mi-ai zice nu am cum sa ma supar pe tine...dimpotriva imi place sinceritatea ta..si am nevoie de persoane asa cum esti tu...multumesc...........
bunaaaaa!! nu stiu cum tot timpul cand intru esti si tu pe site! ma bucur ca nu te-ai supi pe mine!
kisscris22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2185 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1668 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1152 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]