View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 05 iul 2010, 05:31:56
Anca77yvb's Avatar
Anca77yvb Anca77yvb este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2010
Locaţie: bacau, Romania
Dieta: numar caloriile
Date: 163cm, 74kg
Mesaje: 1.177
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 18 mesaje
Implicit Re: Azi e prima zi din restul vietii mele! ;) Jurnal Ciucik

Citat:
Anterior postat de Ciucik Vezi mesajul
No, imi face mare placere sa te intalnesc aici la o cafelutza imaginara
Acum...referitor la ce ai zis...nu stiu ce este mai "anormal": superficialitatea barbatilor care considera ca cele cateva kg in plus te fac mai putin "femeie", sau plinutzele care sufera atunci cand sunt respinse din cauza unui motiv atat de absurd... Am stat si am analizat lucrurile si am ajuns la concluzia ca nu se merita sa te lasi afectata de asa ceva. Acum ceva timp am vb cu un tip care parea ok pana cand mi-a marturisit ca a refuzat sa se mai vada cu cel mai bun prieten in momentul in care acesta a inceput sa se ingrase (ii strica imaginea)...mi s-a facut mila de el si in acelasi timp mi-am dat seama ca nu pot continua sa tin legatura cu genul asta de persoane.
Nu, Ank, nu trebuie sa facem asta pentru ca sa fim acceptate (oamenii destepti stiu sa nu se ghideze dupa look), ci pentru a ne accepta noi pe noi insine. Nu am fost respinsa pana acum datorita look-ului meu, dar datorita lui mi-am impus singura niste limite fara de care poate ca ar fi fost totul mai frumos.
Deci, am decis: o fac pentru mine si numai pentru mine! Pentru ca vreau, pentru ca pot, pentru ca trebuie! Kiss-kiss
e bine ca ai putut asa ........ eu sufar ........ e rau la mine stiu , dar macar asa am gasit vointa sa reusesc ........ bafta multa