View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 12:13:43
Andaa's Avatar
Andaa Andaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2009
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: deficit caloric conform planului nutritional
Date: 165cm, 101.8kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Psihicul nu ma mai ajuta. Singura nu mai pot.

Multumesc, Ioana pentru sustinere. Chestia cu jurnalul deja o fac, doar ca trec cm pentru ca daca trec kg o iau razna.
M-a ajutat foarte mult sa postez pe forum, iata ca azi nu am avut nicio tentatie pentru nimic si ma mentin bine cu mancatul. Mai mult de plictiseala mancam si pentru ca nu pre am ce face (acum sunt in Constanta, insa studiez in Bucuresti). Am cam rupt legaturile pe aici si mai mult stau in casa, motiv pentru care mananc (mancam) si mai ales seara... pe ascuns. Acum mai mult simt nevoia sa beau tot mai multa apa.

Azi am facut cardio 60 de minute. Intr-adevar, simt cum imi lucreaza si abdomenul, asa ca am sa continui sa fac cat mai mult cardio, apoi alte aparate. Sunt racita de o saptamana si nu imi mai revin, poate si din cauza asta sunt demoralizata pentru ca nu ma simt bine corporal...of, toate s-au adunat acum

Va multumesc ca sunteti alaturi de mine, chiar daca nu ne cunoastem si suntem doar niste cunostinte virtuale!
Sunt sigura ca am sa reusesc. Trebuie!...offff, ce usor e de zis... sper sa si pot
Andaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2666 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2149 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]