Subiect: Costuri sarcina
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 19:30:49
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Costuri sarcina

Citat:
Anterior postat de claudiam Vezi mesajul
buna,
nu au importanta costurile din sarcina ...eu nu am calculat nimic pentru ca nu mi se parea sanatos sa ma gandesc la asta...dar eu am luat arefam in loc de utrogestan si elevit numai pana in luna a 3-a in rest nu am luat nimic. si in luna a 8 ceva dicarbocalm pentru arsuri.
cand dublu test a fost ok nu am mai facut triplu test.
daca ma simteam bine mai fentam si nu mergeam o luna la control
eco am facut la 12, 24 si 32 saptamani.
analize de sange am facut la centrul de transfuzii si sunt mai ieftinute...cu ce am scutit pe aici am luat hainute frumoase , multe cosmetice pentru bebe(inutile acum)
recoltarea de celule stem este 3300 lei, nasterea pe la 2500...cert e ca trebuie bani multi dar uite ce ingeras am
Felicitari Clau pentru bebe, am vazut si eu pozele.
Ai dreptate nu au importanta costurile din sarcina, dar e bine sa stii la ce trebuie sa te astepti, ca pana la urma dc nu ai banuti nu se uita nimeni la tine. Eu nu am facut de ex. dublu test, ci direct triplu, asa mi-a recomandat medicul.
Sunt curioasa totusi la ce suma voi ajunge, pentru ca vreau sa nasc in clinica privata si din cate am inteles recoltarea de celule stem este 4000 RON momentan. Cu hainutele, patutul si celelalte...mai astept putin. Adevarul este ca inca nu simt nici acum cu adevarat ca as fi insarcinata. Inca nu simt miscari, nu am burta mare (doar una mica) si nu am nici un alt simptom. Probabil ca de maine situatia se va schimba

O seara buna slabutelor
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat