Subiect: jurnal kriss
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 23:55:07
ali_lumi's Avatar
ali_lumi ali_lumi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: jurnal kriss

multumesc... pffffff... pt mine na fost deloc usor, uite chiar acu cateva ore ma uitam prin portofel si am gasit o foaie in care imi calculasem la doctor mai demult indicele glicemic greutatea inaltimea si pe data de 27 feb 08 aveam 63...uff si m am minunat cand m-am uitat in oglina. In principiu am trecut prin multe depresii , ca in primele luni ma infometam grav , iar apoi am inceput sa ma documentez despre diete si nu cred ca este site pe internet care eu sa nu-l vizitat .dar mai pe scurt: in primele luni si ceva numai mancam paine delooc!!! apoi dupa 8 seara apoi am inceput dupa 7 apoi dupa 6 , in momentul de fata dupa 6 mai pap un mar sau iaurt ,dar in perioada aia nimic beam apa cate 3 L pe zi numai sa ma umflu in burta , la fel prajeli 0 dulciuri 0 , chiar pot sa zic ca mie un dor de o ciocolata mama mia... singura data cand mai pun gura pe ea este cand mananc baton fitness cu cioco pt k am un metabolism ffffff nesimtit si tot ce pap se pune. iar acu sunt in stadiu de mentinere si sper sa reusesc , iar dak mai trisez revin la 1000 - 1200 de kcal a 2a zi.
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]