View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 14 ian 2010, 15:58:55
ema5288's Avatar
ema5288 ema5288 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 160cm, 60.5kg
Mesaje: 157
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta Daneza, nu de schimbare a metabolismului, ci de infometare

eu am tinut aceasta dieta acum 2 ani (cred) si am slabit cu ea intr-adevar cam 10 kg. am tinut-o o data pana la capat , iar a doua oara nu am terminat-o. mie una, nu mi se pare ca are putina mancare.ba chiar prea multa (spun asta desi stiu ca voi fi trasa de urechi ). dar asta cu mancarea suficiebnta sau nu depinde de fiecare. altcecva vroiam sa spun,insa. rezultatele nu au intarziat sa apara, dar nu m-am putut bucura de ele pt mult timp.in 2 ani cat au trecut pana m-am hotarat eu sa slabesc (era si cazul) am reusit sa adun in total 23 de kg 10kg cat slabisem+13kg ca bonus din partea casei!!! niciodata nu am fost cat ajunsesem. deci sincer , nu recomand nimanui genul asta de dieta "miraculoasa" in care slabesti mult intr-un timp prea scurt. a.. vreau sa precizez ca in acesti 2 ani, nu am mancat mult (stiu ca suna ciudat dar asa este)dar am baut coca-cola, iar perioada "preferata" pentru ingrasat a fost prima sesiune, cea din iarna primului an de facultate. 5 kg in 2 luni horror!!
ema5288, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 709 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat