Subiect: Sfaturi slabire
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 09 iun 2011, 13:45:15
ciocmihai's Avatar
ciocmihai ciocmihai este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Date: 173cm, 95kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Sfaturi slabire

Buna Diana, la mine a avut efect cromul si mi l-a recomandat un doctor. La el in dieta dozarea pe zi ajunge pana la 500-600 mcg. Deci e o doza destul de usoara ce iei tu. Poti lua de doua ori pe zi. Daca vrei sa slabesti ok, fa macar 30 min de sport macar la doua zile si citeste despre ph-ul alimentatiei si despre indice glicemic si fa-ti un regim propriu, o sa slabesti sigur. Eu am slabit 25 kg intr-un an.Ma simt excelent , analizele au iesit f bune, nu mananca aproape deloc lactate si f putina carne, mai multe vegetale vii. Succes!
P.S. Apropos, nu uita sa bei multa apa (cand trebuie)m preferabil plata sau de izvor daca ai de unde. Succes!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna!Sunt noua pe aiciAm 21 de ani,173 cm si....84 kg.Sunt asa grasuta de cand ma stiu si acest lucru m-a demoralizat foarte mult!De curand(sapt.trecuta)am facut un control la endocrinolg si in urma mai multor analize mi-a prescris Crom picolinat de 30 micrograme.Care este diferenta intre cel de 30 si cel de 100 micrograme de exemplu?In functie de ce anume se prescriu aceste micrograme?Pe reteta dna dr.a scris Crom picolinat I.Sa insemne acel 1 roman 30 micrograme?sau farmacistul mi-a dat de capul lui gramajul?Sper sa am rezultate.Vreau sa definesc un regim pe care sa imi pot permite sa il tin(stau destul de prost cu banii()si am inceput sa alerg.Si apropo de asta,am auzit ca alergarea de dimineata ajuta la slabit nu si cea de seara voi stiti ceva?Dimineata am probleme cu trezirea si de-asta alerg seara.Va multumesc mult mult si...bafta la dieteva puuup:*
ciocmihai, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2159 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 09 iun 2011 at 16:07:21. Motiv: Incalcare regulament: Promovare/Publicitate
Răspuns cu citat