Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 14 aug 2011, 16:31:06
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Nu trebuie sa iti fie frica de mancare,nu este dusmanul tau atata timp cat mananci cat si ce trebuie.Nu zice nimeni sa mananci nush cate calorii pe zi,insa sa nu scazi sub 1000 de calorii,altfel tot infometare se numeste.Imparte`ti aceste calorii in 3 mese+2 gustari,astfel nu vei mai manca cu asa multa foame incat sa exagerezi.Stiu ca iti e teama,dar tu esti singura care poti iesi din starea asta.A manca 3 mese principale nu inseamna ca te ingrasi,ci din contra,iti vei face singura un bine si iti vine sa crezi sau nu,te va ajuta sa slabesti!Si eu mancam inainte o singura data pe zi si nu slabeam deloc,ei bine,de cand am inceput sa mananc 3 mese principale+2 gustari am slabit foarte frumos si usor!
Am sa incerc si eu sa imi fac un astfel de regim.Ai punctat bine cand ai zis ca cu o singura masa nu slabesti deloc..La inceput a mers dar acum nu mai merge deloc la mine iar cand ma pun la masa parca imi vine sa o devorez pe toata..dar ma abtin.Stiu ca e o intrebare stupida, dar chiar nu exista riscul sa ma ingras si mai tare daca mananc 3 mese pe zii? la mine gustarile nu prea isi au rostul pentru ca nu obisnuiesc sa mananc intre mese pentru ca nu simt nevoia.Eu gustarile le consideram masa..La scoala doar aveam ca si gustare cate un fruct.
__________________


Ultima dată editat de just21; 14 aug 2011 at 16:35:16.