View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 11 feb 2010, 10:29:17
Minunka's Avatar
Minunka Minunka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 165cm, 65kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: As vrea sa slabesc vreo 12kg

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Buna Minunka

Unde anume ai citit ca am slabit 1kg/zi? Ca am trecut prin multe diete si mi-am povestit multe experiente din domeniul slabitului in jurnal si ca sa iti raspund corect spune-mi la ce perioada te referi.

Oricum, efectele unei diete nu se vad in cateva zile, corpul nu are timp sa reactioneze asa de repede.

Dieta si slabit inseamna schimbarea obiceiurilor alimentare pe o perioada lunga de timp nu cateva zile

Buna Slabuta!

Nu cred ca am scris 1kg/zi, ci 1kg/saptamana. Aceasta valoare am luat-o de pe site ca fiind nr kg pierdute fara a iti da peste cap tot organismul. Si ma intrebam daca la un regim de viata sanatos, cu oarece restrictii culinare, se vad rezultate cat de mici dupa o saptamana. Cred ca asta ma demoralizeaza, ca ma abtin de la alimentele preferate (dulciurile) si nu vad nici o schimbare in 1 saptamana.
La tine cum a fost, dupa cat timp ai vazut rezultate tinand o dieta personalizata?
Te-am pupat
Minunka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2058 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1541 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 767 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]