View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 23 dec 2011, 20:11:34
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de brainiac Vezi mesajul
Iti multumesc mult pt cuvintele tale si pentru prietenia pe care mi-o oferi! Cu siguranta ca am nevoie de cat mai multe persoane sa ma sustinasi de aceea vreau sa iti multumesc ca iti pasa! e foarte reconfortant sa stii ca nu esti singura, ca nu esti stricata si ca nu trebuie sa duci povara asta singura pe umeri! Voi incerca sa ma redresez si cand simt ca voi avea suficienta forta incat sa nu renunt ma voi apuca serios de treaba. pana atunci ma informez si citesc cum sa fac lucrurile mai cu cap. si mai ales citesc povestile voastre ale slabutelor sa ma motivez si sa vad ca se poate! ca daca altii pot si eu pot! si eu te pup si voi apela la tine ori de cate ori voi avea nevoie si nu numai :*
....ma bucur sa-ti pot fi de folos...si sa-ti fiu alaturi...astept cu nerabdare sa incepi si u o dieta sanatoasa care t-i se potriveste stilului de viata...si astept vesti si despre sport....pai...parerea mea este ca dupa Sarbatori cu siguranta vei fi pregatita...si vei incepe o dieta...si vei fi mai hotarata ca niciodata...iti trebuie o motivatie puternica...si vointa....in rest...vei vedea ca nu este chiar asa rau...dupa ce vei incepe si vei vedea ce bn te simti cand scapi de kg...si te apropii de greutatea ideala...atunci sa vezi cum radiezi ca-ti vine perfect o rochie pe care nu credeai ca o vei purta vreodata....eu ma bucur cel mai mult cand schimb marimea la blugi...mereu imi iau blugi cu o masura mai mica ca sa vad cat imi ia pana intru in ei...si este motivant sa stii
Sigur vei reusii...toate am reusit..dar impreuna
Si eu te pup...si te astept cu sufletul deschis...in casuta la mn de cate ori ai nevoie de mn...
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]