View Single Post
  #15 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 16:20:28
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal rapsodie - Vreau, deci trebuie sa pot!

Citat:
Anterior postat de rapsodie Vezi mesajul
okkk,ei bine v-am zis problema mea este vointa si imi da grav de munca.Am rezista,am rezistat ,dar azi ...
Mda...imi vine sa o iau razna,vorba unei prietene rabd ce rabd,dar cand scap rezultatul e ca am rabdat degeaba
Nu stiu cum doamne iarta-ma sa fac sa nu mai am "episoade" din acestea
Offf....scumpo....te-am avertizat ca nu este bine sa incepi cu o dieta asa de restrictiva....pentru ca vei claca si munca ta va fi in zadar.........inceputul este cel mai greu...din aceasta cauza sfatuiesc pe toate slabutele incepatoare sa tina dieta hipocalorica ...care este o dieta permisiva si sanatoasa....cu care te vei obisnui imediat....si nu vei suferi atat...vei reusi s-o tii.....trebuie doar sa ai grija cum combini alimentele la mese si sa ai un meniu zilnic de 1300-1400 de calorii....va fi altceva....de ce nu incerci si asta?....ce ai de pierdut?....
Tu iei deciziile in ceea ce priveste organismul tau...si ce dieta vrei sa tii...insa sfatul meu sincer este sa incerci hipocalorica ....pana se obisnuieste organismul cu dieta...cu noul stil de viata....
Daca te hotaresti si ai nevoie de sprijin....de un sfat...o parere sau doar de o prietena ma gasesti si la mine in jurnal....
Te pup dulce scumpa!
Sunt alaturi de tine daca ai nevoie de mine!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]