View Single Post
  #150 (permalink)  
Vechi 04 nov 2009, 15:36:16
andreea_rox's Avatar
andreea_rox andreea_rox este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata
Date: 173cm, 104.8kg
Mesaje: 348
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc 40 kg?

Citat:
Anterior postat de DonHacker Vezi mesajul
Salutari tuturor.

Imi cer scuze,dar am uitat de acest forum.

Pana in prezent am ajuns la -50 kg.In 28 iulie 2009 am facut 1 an de cand am inceput un alt mod de viata.
Statisticile spun ca dupa 10 luni (iulie 2008-mai 2009) am dat 50 kg jos.De la 120 kg la 70.Din mai pana acuma m-am mentinut,nici un kg in plus sau in minus.Sincer sa fiu,perioada asta am crezut ca o sa fie cea mai grea,de mentinere(toata lumea imi zicea"Bine,ai slabit,dar oricum pui tu la loc(eh,ce incurajari ),dar se pare ca nu e asa greu .Mananc acuma absolut orice(de vreo 3 luni cam multe dulciuri),in cantitati muuult mai mici ca inainte,bineinteles.De tigari nici macar nu m-am mai atins,de bautura nici atat.Si sport,mult sport.Din martie am reinceput tenisul de camp (de 2 ori pe sapt a cate 2 ore) si la sfarsit de saptamana (cam rar,ca stau destul de prost cu timpul liber) merg la alergat (5 km in ~ 30 min).Si inca un lucru care m-a bucurat foarte mult a fost,'aparitia' patratelelor pe abdomen pe care nici nu le visam cu 1 an in urma

Va mai pun o poza de tipul "La mare 2008 vs La mare 2009"
felicitari donhacker!!!! poti sa ne dai mai multe detalii despre dieta care ai tinuto....sau mai bine spus despre modul tau de viata!!!

ms anticipat
andreea_rox, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2775 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 967 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]