View Single Post
  #1502 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 22:59:30
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
...

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
... felicitari pt slabit!
...acum sunt ceva tensiuni in familie(nu din cauza mea) si ma doare sa vad ca cei dragi mie sufera si nu stiu cum sa-i ajut si ma refugiez in mancare.

...pensionara ,1/2 an sta la fata in California,fata e maritata,cu copii.Vecina imi spunea ca se simte criza si pe acolo si ca e nemultumita ca mexicanii o duc f bine,sunt sprijiniti desi cam fug de munca(unii dintre ei,inteleg eu).Desigur,tu cunosti mai bine realitatile locului.
...Buba mea a trecut...
Azi n-am mai mers pe jos,am preferat odihna.
O saptamana frumoasa,mai spune-ne ce citesti!
Merci mult.

Imi pare rau ca sunt tensiuni in familie, intrebarea mea este...cu ce te ajuta daca mananci? Trebuie sa ai grija de tine si de corpul tau. Respira adanc, iesi la plimbare, fa o baie dar nu manca. Trebuie neaparat sa schimbi treaba asta. Musai.

Apropo de criza din America, da...se simte si aici, e firesc. Despre emigrantii mexicani nu pot sa ma pronunt per total, sa generalizez. Din ce am citit, mare parte dintre cei care vin din America de Sud aici sunt semi-analfabeti in limba lor materna. Si din cauza asta le este si foarte greu sa invete o alta limba - engleza. Deci nestiind limba tarii unde stau...fac muncile foarte simple de aici. Au o viata destul de grea dupa standardele noastre dar cu mult mai buna decat cea pe care au avut-o in sat la ei, in Peru, Salvador, Mexic etc. Am avut colegi latino la scoala, de toate varstele si am numai cuvinte de lauda pentru eforturile lor sa invete, sa munceasca etc. Pe de alta parte sunt si multi infractori latino care au ales sa se manifeste altfel in lumea noua, libera.

Ma bucur ca ti-a trecut bubica! La mers cu tine cand esti odihnita. Zile placute.

Zilele astea citesc niste reviste de sport pentru femei, sunt interesante. Si o carte foarte haioasa despre bunele maniere, in engleza. E cu exemple, cum sa nu vorbesti in public la celular etc. De genul asta, ma distreaza tare.