View Single Post
  #1503 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 16:29:08
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Draga jurnal,

Am o stare de cacao... Nu mai vin rusi astia odata sa scap si de nervi si de pofta de mancare ca m-am saturat!

Nu stiu ce e cu mine, parca m-am sarurat de dieta, m-am saturat sa am grija ce mananc.. stau si ma gandesc ca oare asa o sa fac toata viata? Sa ma abtin mereu?
Cred ca am nevoie de o pauza de la tot.. Vreau concediu!

In weekend am dat-o iar in bara.. Sambata am mancat corect dimineata si la pranz, seara ne-am dus la sora lui D si normal ca am baut bere, chiar aveam chef de stat la povesti si baut bere.
Ofc, ca s-au cumparat si de chestii de rontait gen chipsuri, seminte, covrigei, pizza.
Am mancat de toate, desi pizza nu am mancat decat o singura felie, dar a fost de ajuns berea, chipsurile (cam 50 de g), covrigeii cu tarate si semintele.

Daca ma certati asta e!
Sa stiti ca nu imi pare rau ca am macat atat!
Trebuie sa iau o pauza de la dieta, am sa mananc sanatos pe cat posibil si am sa incerc sa ma tin de nr de calorii propus ca sa nu ma ingras macar. Am sa conitnui sa fac sport si cam atat!

Ma simt frustrata! Nu stiu.. ma simt neputincioasa, slaba

Duminica a fost mai ok, m-am trezit prima data pe la 11 si am mancat niste cartofi la cuptor si o felie de paine integrala cu jambonel de pui (cam asta gasisem prin figider).
Apoi m-am culcat la loc si m-am trezit la 5 dupa amiaza
Ne-am dus din nou la cumnatei, la masa si am mancat ciorba de fasole si salata de vinete cu maioneza, cu doua felii de paine si o felie subtire de salam.
Seara pe la 10 mi s-a facut din nou foame si am mancat cas de oaie cu jumatate de felie de paine cu pateu, rosii si castrevti plus cateva seminte.

Cam asta a fost weekend-ul meu mirobolant!

Am decis sa nu ma ma cantaresc pana pe data de 15, nici nu ma masor!

Azi am inceout ziua ok, am mancat MD: jumatate de felie de paine multicereale cu cas de oaie, o rosie, un castravete si ceva iaurt dietetic. Aproape am ajuns la 300 de calorii.

Va pup si sa ma iertati daca nu am o stare prea ok
Na ceau bau frustratel mic

Uff Clau, tu esti asa de puternica, nu are rost sa te framanti atat, eu asa cred. Din cand in cand si mai ales in perioada de dinaintea rusilor, ne mai permitem si noi sa o luam pe aratura, nu?
Acum oare cum te mai simti? Ti-a mai trecut supararea?
Din cate te cunosc eu, repede iti revii tu si reiei drumul cel bun... asa-i?
Hai drama queen, tine-te cu dintii mai departe de Billy, el rezolva orice chips baby

Te pup, o seara exuberanta coltunas dulce
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]