Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1501 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 16:25:22
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


La sf lunii, pe 27! De abia astept!!
Cris, nu neaparat ca ma chinui dar cred ca am eu niste zile mai proaste si sigur imi revin!
normal ca o sa-ti revii scumpa mea....ehhh mai ai un pic si pleci in concediu, acolo o sa te relaxezi si o sa uiti de dieta
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1502 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 16:25:31
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hy HoneyBunny!!!
Abia am deschis pc-ul si dupa ce ti-am rasfoit postarile am zis ca baita mea poate sa mai astept, e mai important sa ma bag si eu in seama )
Ai slabit multisor si ti-e frica sa nu te ingrasi?! ok...parerea mea(nu e musai s am bagi in seama) este ca poti face pauza de o luna(fix pana revii d ela mare)...mananci fara sa ai mustrari de constiinta dar nici sa nu te porcesti, in schimb...faci sport in continuare...Macar sa te mentii.
Eu una ma simt usor epuizata...again stiu!!!si prefer sa mai scap una alta de mancare dar fac sport in continuare. Am slabit cam 10 kg intr-un an...eu zic ca e ok si pot face o pauza, daca mai slabesc...ok, daca ma mentin tot ok.
Nu sar calul, dar caut sa imi mentin psihicul. Nu rezolv nimic sa slabesc 5 kg, dar sa devi depresiva si cu psihicul la pamant dupa fiecare chestie inghitita!!! Hai te pup!!!!Sper sa sorbim curand un radler impreuna!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1503 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 16:29:08
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Draga jurnal,

Am o stare de cacao... Nu mai vin rusi astia odata sa scap si de nervi si de pofta de mancare ca m-am saturat!

Nu stiu ce e cu mine, parca m-am sarurat de dieta, m-am saturat sa am grija ce mananc.. stau si ma gandesc ca oare asa o sa fac toata viata? Sa ma abtin mereu?
Cred ca am nevoie de o pauza de la tot.. Vreau concediu!

In weekend am dat-o iar in bara.. Sambata am mancat corect dimineata si la pranz, seara ne-am dus la sora lui D si normal ca am baut bere, chiar aveam chef de stat la povesti si baut bere.
Ofc, ca s-au cumparat si de chestii de rontait gen chipsuri, seminte, covrigei, pizza.
Am mancat de toate, desi pizza nu am mancat decat o singura felie, dar a fost de ajuns berea, chipsurile (cam 50 de g), covrigeii cu tarate si semintele.

Daca ma certati asta e!
Sa stiti ca nu imi pare rau ca am macat atat!
Trebuie sa iau o pauza de la dieta, am sa mananc sanatos pe cat posibil si am sa incerc sa ma tin de nr de calorii propus ca sa nu ma ingras macar. Am sa conitnui sa fac sport si cam atat!

Ma simt frustrata! Nu stiu.. ma simt neputincioasa, slaba

Duminica a fost mai ok, m-am trezit prima data pe la 11 si am mancat niste cartofi la cuptor si o felie de paine integrala cu jambonel de pui (cam asta gasisem prin figider).
Apoi m-am culcat la loc si m-am trezit la 5 dupa amiaza
Ne-am dus din nou la cumnatei, la masa si am mancat ciorba de fasole si salata de vinete cu maioneza, cu doua felii de paine si o felie subtire de salam.
Seara pe la 10 mi s-a facut din nou foame si am mancat cas de oaie cu jumatate de felie de paine cu pateu, rosii si castrevti plus cateva seminte.

Cam asta a fost weekend-ul meu mirobolant!

Am decis sa nu ma ma cantaresc pana pe data de 15, nici nu ma masor!

Azi am inceout ziua ok, am mancat MD: jumatate de felie de paine multicereale cu cas de oaie, o rosie, un castravete si ceva iaurt dietetic. Aproape am ajuns la 300 de calorii.

Va pup si sa ma iertati daca nu am o stare prea ok
Na ceau bau frustratel mic

Uff Clau, tu esti asa de puternica, nu are rost sa te framanti atat, eu asa cred. Din cand in cand si mai ales in perioada de dinaintea rusilor, ne mai permitem si noi sa o luam pe aratura, nu?
Acum oare cum te mai simti? Ti-a mai trecut supararea?
Din cate te cunosc eu, repede iti revii tu si reiei drumul cel bun... asa-i?
Hai drama queen, tine-te cu dintii mai departe de Billy, el rezolva orice chips baby

Te pup, o seara exuberanta coltunas dulce
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1504 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 17:23:08
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Ei lasa ca nu ai dat-o as atare in bara, o felie de pizza si o salata nu inseamna nimic.
Nu cred ca ai dat0o mai tare ca mine
Nu stiu daca o sa iasa ceva bun din asta ptr ca nu stiu ce e cu mine, parca nu pot reveni pe drumul cel bun si pace!
I hate myself!

O felie de pizza si o salata Pai aia era doar cina luata pe la ora 8
La pranz am mancat o pizza intreaga de 32cm
Claudia trebuie sa fii mai blanda cu tine
E bine ca vrei mai mult de la tine dar trebuie sa te mentii intr-o limita in care sa nu ai frustrari in ceea ce priveste meniul. Pentru ca daca tu privesti felul in care mananci in zilele bune ca pe o "corvoada" si ti-e groaza ca va trebui sa o duci toata viata in stilul asta nu e deloc bine. Trebuie sa-ti gasesti un echilibru intre mancare si sport situatie in care sa nu te ingrasi dar nici sa nu fii frustrata ca mananci prea putin si trebuie sa te abtii de la atatea.
Cat priveste oglinda si ce vezi uneori in ea...e normal sa fie asa. Noi ne vedem zilnic in oglinda si de aceea suntem atat de critice cu noi insine . Tu de cate ori te uiti la pozele mele imi spui ca arat foarte bine iar eu fac la fel cu pozele tale. Dar eu cand ma vad in oglinda ma enervez. Gandeste-te ca avem aceasi inaltime si in linii mari aceleasi dimensiuni . Daca iti place ce vezi la mine ar trebui sa-ti placa si ce vezi la tine. Nu stiu daca ai inteles ceva din ce vroiam sa spun...ma mai pierd in cuvinte ideea e ca trebuie sa te privesti si prin ochii altora, nu doar prin ai tai...pt ca tu esti foarte critica cu tine si iti cunosti ata de bine corpul incat vezi defecte si acolo unde nu e cazul .

Acum hai sa-ti zic ce-am facut eu in weekend poate te mai inveselesti cand vezi ca moare si capra vecinului
In linii mari sambata am fost cuminte, am gatit mult dar am mancat putin dar duminica - mama mama.. M-am trezit direct cu nasul in frigider ca deh...trebuia sa verific daca a iesit prajitura. Si daca tot a iesit nu trebuia sa o si gust? Asa ca la micul dejun prajitura. Dar ce, crezi ca eu ma satur doar cu o prajitura la micul dejun? Dupa vre-o ora am mancat si branza cu rosii. Intre asta si pranz am mai mancat caise, pranzul a fost ok iar pe seara am invitat-o pe sor-mea la mine sa ma laud cu marea mea prajitura (fac atat de rar prajituri incat cand se intampla minunea simt nevoia sa ma laud ). Si cu ce crezi ca au venit la noi? Chipsuri (3 pungi mari la 4 persoane), bere, vin.
Concluzie: am mincat chipsuri la greu, am baut bere si vin si am mancat si prajitura din nou - portie aproape dubla fata de cea de dimineata la care am mai adaugat si glazura de ciocolata (ca intre timp am facut si din asta). Si mi-a mai ramas multa glazura pe langa cea pusa pe prajitura pe care bineinteles ca am mancat-o goala

Deci daca te mai gandesti vreodata ca o dai in bara cu mancarea vino pe la mine sa-ti povestesc ce fac eu

Te pup!
Cred ca te-am plictisit destul
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1505 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 07:16:07
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Dimineata aceasta pozici motivationale pentru fetele mele Pentru domnisoara Claudia, cu dedicatie speciala


__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln



Ultima dată editat de rommyna; 03 iul 2012 at 07:18:57.
  #1506 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 08:19:36
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neatza!

Pun repede meniul de ieri si imediat va rasound iubitele mele!
Vai asa dragi imi sunteti, imi insenintati ziua mereu!


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:46
Iaurt Dietetic 0.1% grasime, Big Panda, 50g - 15 calorii, 1.6 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cas de oaie, 50g - 140 calorii, 12.5 proteine, 9.5 grasimi, - colesterol, 1.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine multicereale, 35g - 88 calorii, 3.5 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 2.2 fibre, 170.5 sodiu, 3.5 zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Castraveti, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zaharuri

Prânz, ora 09:49
Castraveti, 65g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 1.1 zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Ou fiert tare, 120g - 186 calorii, 15.1 proteine, 12.7 grasimi, 508.8 colesterol, 1.3 carbohidrati, 0 fibre, 148.8 sodiu, 1.3 zaharuri
Pui pulpe fara piele, gatite, 80g - 168 calorii, 20.8 proteine, 8.8 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 09:50
Piersici, proaspete, 85g - 34 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 8.1 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 7.1 zaharuri
Caise, proaspete, 80g - 39 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 8.9 carbohidrati, 1.6 fibre, 0.8 sodiu, 7.4 zaharuri
Mere verzi, 170g - 87 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 21.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 09:51
Ciorba de legume dreasa cu ou si smantana a la Mika, 450g - 84 calorii, 1.8 proteine, 6.3 grasimi, - colesterol, 4.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Fast Food, cartofi, copti si garnisiti cu smantana si arpagic, 120g - 156 calorii, 2.7 proteine, 8.9 grasimi, 9.6 colesterol, 19.9 carbohidrati, 0 fibre, 72 sodiu, - zaharuri
Alune sarate si prajite, Mogyi, 20g - 129 calorii, 5.5 proteine, 9.9 grasimi, - colesterol, 3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 3, ora 09:12
Bere bruna, 100ml - 48 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1228 calorii, 68.4 proteine, (mult)58.4 grasimi, 518.4 colesterol, (mic)103.9 carbohidrati, 8.1 fibre, 402.1 sodiu, 26.5 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Tae-bo, Advanced, 55min - 620 calorii
Tae-bo, Basic, 35min - 293 calorii
Activitati casnice, 60min - 175 calorii
Metabolism bazal - 1325 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2413 calorii
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1507 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 08:49:22
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Nu-s chiar tent person in orice conditii, merg doar in campingurile cu dusuri, bai, nu direct in padure, fara facilitati Nici noi nu dam pe dinafara cu banii, avem si rata la Prima Casa, insa mai economisim cu cateva luni inainte cate ceva si am avut vacante tare frumoase pana acum, ne place sa vizitam cat mai mult, la amandoi.

Ma uit diseara si daca vad vreun titlu de Tae Bo diferit de ce ai spus, iti zic. Daca nu diseara, atunci maine, ca azi am de facut un raid dupa o rochita de nunta -nu stiu ce am in ultima vreme ca nu am chef de asemenea cumparaturi...e ceva cam anormal

Eu ma apuc si de alergat, tot de azi. Trebuie sa tot variez la infinit si sa bag mai mult cardio, se pare, inca n-am gasit reteta care sa ma faca sa scad.
E frumos ca va place la amandoi sa vizitati, sa 'alergati', la al meu nu-i place deloc, daca ar putea sa stea pe o plaja cu nasul la soare fara sa faca nimic Si mie imi place sa vizitez, imi aduc aminte acum cativa ani, prin cate locuri am fost, Italia, Franta.. si de dimineata pana seara umblam ca nebuna sa vad cat mai multe.. Eh ce vremuri! Poate o sa mai am parte de asa ceva, cand ne-om pune la casa noastra Vise taica vise!

Rochia de mireasa?? Sau ce rochie, cred ca ai mai zis tu ceva dar poate nu am fost eu atenta

Sunt de acord cu mai mult cardio ca sa deblochezi cantarul ala, ai mai facut Insanity?
Incearca sa faci mai multe exercitii de tip HIIT, macar de 2 ori pe sapt. Alea de la Turbo Fire sunt super bune!

Aseara am facut Tae Bo Extreme,, WOW! M-a rupt la exercitiile cu greutati, ca eu am niste greutati mai mari..

Te tzuc hun! O zi frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1508 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 08:52:57
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Olime Vezi mesajul
Honey nu te descuraja!
Am vazut ca esti putin supi ca ai papat un pic mai mult in weekend, dar nu fii ca e normal din cand in cand sa mai scapi putin si pe langa regim.

Da stiu ca e frustract mereu sa te gandesti ce bagi in gura, cate calorii are si parca ai mai vrea si ceva bun...dar nah baba sufera la frumusete

Si pe mine ma apuca dracii cateodata, mai ales ca mie mi s-a spus clar ca nu pot slabi decat daca toata viata o sa fiu atenta la ce mananc. Din pacate metabolismul meu e f lent si nu ard mai nimic si din cauza asta trebuie sa fiu mereu atenta sa nu intrec masura si mai ales sa nu mai mananc porcariile care le mancam inainte.

Hai fii tare pe pozitii ca ai rezultate f frumoase si ti-ai modelat frumos corpul. Mi-e greu sa cred ca suncile alea care le vezi tu sunt chiar asa de grave

Honey bunny!!!! esti in starea asta ca trebuie sa vina si rusii...iti zic eu...la mine au venit deja si zici ca-s cu un morcov in fund, am niste draci si nervi...omg
Te pup mult si nu te lasaa!!! Am inceput impreuna o lupta, hai sa o continuam
Saru-mana de incurajari!
Da e normal sa mai calci in strachini Un PIC.. dar eu am exagerat Si macar daca ar fi fost doar o zi, dar au fost mai multe..

Asa e, te disperi cand tre sa iti cantaresti mereu mancarea, sa calculezi caloriile, offf ferice de alea cu metabolismul bun care nu se ingrasa..
Asa e sora iubitului, e slaba bat si mereu a fost asa, n-are grija de diete, de ingrasat..

Asa e am pornit la o lupta si nu trebuie sa capitulam!
Mama lor de rusi, doar sunt consitenta ca starea mea e datorata in proportie de 80% de asta..

Multuuuuuuuu!!!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1509 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 08:57:35
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Hy HoneyBunny!!!
Abia am deschis pc-ul si dupa ce ti-am rasfoit postarile am zis ca baita mea poate sa mai astept, e mai important sa ma bag si eu in seama )
Ai slabit multisor si ti-e frica sa nu te ingrasi?! ok...parerea mea(nu e musai s am bagi in seama) este ca poti face pauza de o luna(fix pana revii d ela mare)...mananci fara sa ai mustrari de constiinta dar nici sa nu te porcesti, in schimb...faci sport in continuare...Macar sa te mentii.
Eu una ma simt usor epuizata...again stiu!!!si prefer sa mai scap una alta de mancare dar fac sport in continuare. Am slabit cam 10 kg intr-un an...eu zic ca e ok si pot face o pauza, daca mai slabesc...ok, daca ma mentin tot ok.
Nu sar calul, dar caut sa imi mentin psihicul. Nu rezolv nimic sa slabesc 5 kg, dar sa devi depresiva si cu psihicul la pamant dupa fiecare chestie inghitita!!! Hai te pup!!!!Sper sa sorbim curand un radler impreuna!
Awwww ti-ai amanat baita ptr mine.. Phi-hi! ce bine ma simt!

Cat adevar zici tu acolo! Nu se merita sa iti afectezi starea psihica ptr cateva kg in mine care pana la urma nu sunt chiar atat de necesare..
Eu am sa fac asa: daca imi revin si am sa pot continua cu dieta, ca sa pot slabi, foarte bine, daca nu, asta e! Am sa ma las la mana mea, bineinteles, nerenuntand la sport.

Si pana la urma eu urmaresc sa scad in cm, nu in kg.

Waaa stii cat imi doresc si eu sa bem un Radler impreuna la o terasa si sal palavragim! Sper sa vina ziua aia cat mai curad!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1510 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 09:06:00
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul


Na ceau bau frustratel mic

Uff Clau, tu esti asa de puternica, nu are rost sa te framanti atat, eu asa cred. Din cand in cand si mai ales in perioada de dinaintea rusilor, ne mai permitem si noi sa o luam pe aratura, nu?
Acum oare cum te mai simti? Ti-a mai trecut supararea?
Din cate te cunosc eu, repede iti revii tu si reiei drumul cel bun... asa-i?
Hai drama queen, tine-te cu dintii mai departe de Billy, el rezolva orice chips baby

Te pup, o seara exuberanta coltunas dulce
Ce bine ma cunosti tu!!! Da mi-a mai trecut, la mine stii ca nu tine mult!

"Drama queen" mai bine nici eu nu puteam zice
Da tu piscotel mic, acum sunt bine saru-mana mult de grija!

Asta e viata, cu zile bune si zile rele!

Lasa ca ma ridic eu de jos de tot si atunci sa vezi ambtite si vointa pe mine
Deja ieri a fost mai bine cu mancarea, ce-am mancat asa mai nepermis au fost niste alune si juma de pahar de bere, bere din aia buuuuuuuuna belgiana, care imi place mie. A fost un coleg plecat si l-am rugat sa imi ia o bere din aia de la mama lor! Dar e de apreciat ca nu am topit-o pe toata ci m0am rezumat la juma de pahar.

Tu cum mai esti? Ai dat iama in cofetarii?
Te pup pufulete!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole