View Single Post
  #1504 (permalink)  
Vechi 13 iul 2011, 17:25:10
vera37's Avatar
vera37 vera37 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de IuliaMP Vezi mesajul
Nu-i problema cu raportul zilnic, ca deja dau raport in fiecare zi la concursul monti si imi trec si in fiecare zi meniul, iar cele care lipsesc sunt meniuri speciale din zilele incare mai mancam cate o inghetata sau cate altceva, da la vremuri de concurs le trec si pe allea daca o sa se intample din eroare cate una. Imi salvez in fiecare zi meniul pentru ca supraveghez si numarul de carbohidrati. Zice doctora ca nu trebuie sa fie mai multi de 180 ... da asa din cand in cand mai am cate o scapare si mai trec de 200 ... da media-i buna!

Da eiu totusi ma indreb, daca se intampla ca 2-3 zile sa nu am net, stiu eu poate plec din localitate sau altceva, pot fi completate meniurile si ulterior sau musai in acea zi pana la o anumita ora? Poate stie cineva sa ma lamureasca si pe mine...
iulia, din cate am citit eu pana luni la 23.59h pt saptamana respectiva de concurs
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]