View Single Post
  #1505 (permalink)  
Vechi 02 nov 2011, 23:51:46
rainbow83's Avatar
rainbow83 rainbow83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Bine ai venit Ioana!In primul rand incearca sa ai 3 mese pe zi + 2 gustari. Dimineata poti manca fructe ca iti vor da energie pe toata perioada zilei ,la pranz carne de pui curcan sau peste cu legume in functie de preferintele tare seara poti manca iaurt cu cereale integrale. De cate ori iti e foame rontaie un morcov
sa stii ca cerealele nu sunt bune la cina, numai la micul dejun
seara poti manca tot legume cu peste, carne de pui, curcan sau vita inabusita sau la gratar , salate....
eu in seara asta de ex am mancat o salata de rosii, castravete, ardei capia, ceapa, salata romana, putina branza rasa si putin piept de pui....eu o fac cu otet pt ca nu imi place cu lamaie, desi stiu ca e mai sanatos cu lamaie....asta e. la pranz am mancat supa crema de legume cu cateva crutoane simple, dar am rontait de-a lungul zilei vreo 3 biscuiti de la copil
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]