View Single Post
  #1507 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 17:10:29
lidiuta's Avatar
lidiuta lidiuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Corect,Sand,nu ma ajuta cu nimic daca mananc atunci cand apar situatii de stres si tensiune,din contra,chiar imi inrautatesc situatia,pt ca sunt constienta ca solutiile sunt altele.
Azi m-am mobilizat binisor cu alimentatia si miscarea,dimineata am facut 30 min sport,apoi 30 min mers pe jos,apoi ceva munca fizica la serviciu,iar dupa program,tot platind facturi,am mai mers 1 h(de data asta mai lento).Asa cum spune motoul tau,pot si trebuie sa fac lucrurile astea care tin de sanatatea mea si de bunastarea mea interioara si exterioara.
Sunt simpatice lecturile tale,codul bunelor maniere nu se respecta nici la familiile regale acum(uneori),am impresia ca politetea a devenit ridicola desi ea exprima o anume noblete a spiritului.Ce sa mai zic de tinerii din zilele de azi,cand ii aud cum vorbesc pe strada(unii,vorba ta,sa nu generalizam),cum se poarta in mijloacele de transport etc,ma gandesc ca politetea a apus de mult.
Azi am recitit cartea lui Montignac despre indicele glicemic,interesanta si utila.
Pe curand!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.