View Single Post
  #1508 (permalink)  
Vechi 03 oct 2012, 08:35:21
margot12's Avatar
margot12 margot12 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2012
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 174cm, 77.6kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Buna fetelor,
Eu sunt Mary (cred ca am si uitat sa ma prezint) si ma bucur ca sunteti atat de active pe forum! Eu am avut o perioada groaznica in aceste ultime 2 saptamani (criza de bila, am fost la menstruatie si nu am putut sa fac sport deloc plus ca de vreo 5-6 zile m-am tot plimbat de la maternitate/ acasa si invers pt ca a avut cumnata mea travaliu fals si nu prea am dormit dar nici nu prea am mancat) si nu m-am mai cantarit de vineri (pt ca respect ziua chiar daca ma tenteaza) dar nu imi mai vin pantalonii deloc (toti cad de pe mine). Legat de irascibilitate si de faptul ca ne infigem in mancare cand suntem nervoase vreau sa va marturisesc ca inainte sa incep dieta ma lasasem de fumat si dupa SB 1 eram crizata raaau de tot si ma certam cu toata lumea si de vreo saptamana fumez din nou; ideea este ca nu poti sa iti interzici atat de multe dintr-o data pt ca o iei razna cu psihicul, adica daca poftesti la ceva interzis gusti putin si gata. Sunt multumita de cum arat inca de acum si mai am de slabit (deci nu o sa ma las pe o ureche ca am mai facut asta) dar eu am avut iarna trecuta 95 kg si s-a uitat sotul meu de curand la niste poze de atunci si a zis ca ii vine sa se cruceasca si cu mainile si cu picioarele cand se uita acum la mine acum (eram balena la 95 kg) si asta ma motiveaza si mai mult pt ca vad ca pot. Incercati sa faceti exercitiile lui Noel Smith (gasiti pe youtube) pt ca sunt chiar super. La mine e problema mare cu sportul pt ca exagerez dar imi place pt ca ma simt super bine dupa sport. Va doresc succes!!! P.S la SB1 daca respectati cu sfintenie regulile puteti sa slabiti foarte mult (eu am slabit 10 kg fara sport).
margot12, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat