View Single Post
  #15095 (permalink)  
Vechi 23 ian 2015, 18:27:06
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna graviduto!!!!!!!

ce ma bucur pentru voi
ma simteam cam singurica, ca din fetele ce le cunosc eu eram singura la inceput de sarcina
luturas nascu deja

sa nu te sperii de durerile de burta, daca nu sunt exagerat de ascutite sau intense, si eu le-am avut pana pe la 8-9 saptamani parca, ca la ciclu sau ba ma durea un ovar ba celalalt
sanii, la fel cum povesteai zilele trecute, aproape ca nu ii puteam atinge asa sensibili erau, si acuma mai is uneori, dar rarut.

noi avem deja 14 saptamani si 5 zile si suntem baietel
tati si-a dorit baietel, si cand ne-a confirmat doctorita ce ii, tati mai sa lesine, apoi s-a bosumflat ca ar fi vrut si fetita
is nehotarati barbatii astia
sarcina usoara sa ai si bebe sanatos
Buna, Floricica!
Ce ma bucur de vizita! :* Voi sunteti maricei. Sarcina usoara in continuare!
Sa ma tii la curent! Sper sa ne tainuim cat mai des. Am experiernta deloc! Doar din citit )

Sotul zice ca nu are preferinte, nici eu! Nici nu am vrea sa stim ce e, dar nu stiu daca rezistam pana la final )
Tare amuzant al tau. Trebuia sa "planteze" gemeni )
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]