View Single Post
  #15118 (permalink)  
Vechi 24 ian 2015, 15:04:10
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
diana, nici nu trebuie sa exagerezi. se putea mai bine, dar daca o sa mananci sanatos si vei face miscare vei avea un bb sanatos, pt ca din fericire esti tanara si ai resurse suficiente. doar sa nu te complaci, cum am facut eu la prima sarcina. dar daca ramai activa pe forum suntem noi pe aici sa te tragem de urechi si sa te aducem pe calea cea buna..
Categoric voi fi aici! Nici nu ma gandesc sa lipsesc. Vreau sa invat sa fiu o mama buna inca de pe acum, ajutandu-l pe bebe sa se dezvolte cum trebuie.
Astept sa implinim sapte saptamani, sa mergem la control si sa il intreb pe medic ce miscare pot face, daca e totul in regula.,ma tot gandesc la start walking acum...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]