View Single Post
  #1512 (permalink)  
Vechi 18 mar 2011, 12:12:32
Kamyy's Avatar
Kamyy Kamyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de rsmn Vezi mesajul
Buna!!!!

Sunt destul de entuziasmata: 71,8 kg (am plecat de la 73,2 - nu am mai stiut sa schimb tikerul), deci eu zic ca e super bine. Minus 1 cm la coapse, minus 2 (!!!) la bazin ... Acum e acum, vine w/e, in general aici deviez ... Sper totusi sa ma tin tare.

Vroiam sa iti mai spun - legumele pentru pranz/seara - cand nu am timp de mancare gatita apelez la legume congelate - 1 punga = 450 g, deci impart in 2 pt. pranz si cina. La birou imi iau o casoleta pe care o pregatesc seara . Altfel, recunosc ca imi e f greu, deoarece in jurul biroului nu prea am de unde sa imi iau chestii fara grasimi, prajeli etc. Cel mult o salata cu ceva sunca prin ea, dar recunosc ca dupa-amiaza mi se face fff foame.

O zi minunata!
Felicitari.......
Citat:
Anterior postat de bubu2504 Vezi mesajul
Neata, eu sunt putin dezamagita ... astazi m-am urcat pe cantar si am pus 1 kg sau poate retin apa, chiar am avut grija saptamana asta cu mancarea, dar de luni ma pun pe disociata sa vad cum este ...
Poate retii apa...vz si zilele urmatoare cum stai...
Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul
Buna dimi slabutelor!
O zi buna va doresc! va puuuuuuuuup pe toate!
Citat:
Anterior postat de rayssa Vezi mesajul
neata,slabutelor!va invit la un ceiut cu lamaie!doritoare?
cam tarziu dar eu acum m-am trezit,ieri am trebaluit toata ziua si eram terminata de oboseala iar azi cand a sunat ceasul la 8.....l-am inchis si m-am intors pe partea cealalta
am zis sa recuperez cu sportul ca aseara nu am facut si azi vreau sa fac si dimi si seara cand vin de la servici......
O zii frumoasa si voua.....
Citat:
Anterior postat de lavazza2011 Vezi mesajul
Ma scuzati, cred ca fi-mea era de vina ).
Scuze de greselile de ortografie de mai sus ...am scris " sa schimbat " in loc de " s-a " ... iertare )
Deschisesem forumul si-mi aparea un ticker imens cu un scris pe masura AM SLABIT 2 KG, MI-AU MAI RAMAS 16 ))
Schimbase pitica marimea literelor.
Daca umbla fetita la calculator....
Citat:
Anterior postat de roxif Vezi mesajul
neatza feteleeeu acum m-am trezit. si m-am cantarit si am din nou 76.8 ceea ce e mega bine avand in vedere ca am cam trisat . felicitari celor care au slabit de azi imi revin si eu deoarece merg acusi in Romania si nu vreau sa fiu atat de grasa haha . la mine ninge ((((( . pusiii
Cand mergi in Ro si unde,in ce oras?
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]