View Single Post
  #1514 (permalink)  
Vechi 16 ian 2013, 20:39:46
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal niculina04

Ceau bambilici.
Am venit aici sa vorbesc si cu tine.

Scumpa eu zic ca metabolismul tau mai are ceva de lucrat in a se imbunatati.
Sunt de parere că să slabesti -1.5kg in 4 zile nu e ok... sau nu e o pierdere reala, adica din stratul de grasime... poate apa. Pentru ca fiecare corp e diferit si reactioneaza diferit, eu zic sa faci sport de un nivel de dificultate mai ridicat si mai mult. E singurul care ne ajuta metabolismul cu adevarat. Sa nu mai vedem azi -1.5 si maine +1 la loc.

In al doilea rand, meniurile tale sunt ok, mananci totusi cam putin zic eu. Ar fi trebuit sa incepi de la un 1400 cu sport mult. Si cand mai scadeai vreo 5-6kg sa ai 1100kcal/zi, nu acum. Ca si alimentele pe care le consumi, sunt ok. Ai sfeclit-o umpic la inceputul lunii cu pateutul ala gras de care vorbeai si aici in jurnal, umpic de praji, un foietaj, o paine, carnati... dar eu am fost si mai pe spate, deeeci...

Asa ca mai creste kcal la meniuri, mai lasa stafidele... cu putine fructe si lapte&iaurt... fara faina (de nici un fel, alba, neagra, de porumb, pesmeti...etc.) si da-i cu un program de sport sanatos si greu. Nu plimbari pe jos... in loc de plimbari in pas super rapid fa acolo un program de sport... eu zic ca exercitiile lui Carmen Bruma nu sunt nu stiu ce... acum nu vreau sa supar pe nimeni, dar stii cum e... si ea a invatat de la greii din State... Ia-l pe Billy sau Chalene, sau Jill... si intrebare super importanta: cat de corect faci exercitiile? Conteaza enorm sa le faci asa cum zic antrenorii, sa respiri corect...

Pup!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
niculina04 (17 ian 2013)