View Single Post
  #1515 (permalink)  
Vechi 03 iul 2012, 20:11:37
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul
Te-ai gandit mult?!?! Cum poti spune asa ceva...acum sincer...nu stiu, nu vreau si nu cred ca sunt genul care face orice ca sa se tina cu dintii de relatia ei sau de casnicie...chiar am o parere foarte buna despre mine, etc. si nici nu am o dependenta sentimentala fata de sotul meu, dar cand spui ca il iubesti si ca va sta bine impreuna, cum poti spune ca s-a terminat....Niciodata nu se termina, cum niciodata nu incepe...pentru ca lucrurile sa existe trebuie ca amandoi sa munciti pentru asta...it's no easy way

Intr-o relatie ati porit doi oameni, poate niste copii, poate doi tineri inca neslefuiti. Si v-ati iubit pentru ce erati voi atunci. chestia este ca, in timp, atat tu, cat si el va schimbati...toti ne schimbam...si trebuie sa ne mentinem curiozitatea si interesul pentru cum se schimba cel de langa noi, ce ii place, ce isi doreste, ce proiecte are si cum il putem noi sustine...si vice-versa...numai asa putem face ca lucrurile sa mearga...si asta este valabil pentru orice relatie: cu prietenii nostrii, cu parintii nostrii, cu copiii nostrii...nimic nu se schimba daca noi nu suntem dispusi sa si oferim cate ceva.

Sincer...ce este mai important pentru tine: sa fi orgolioasa, sa ai dreptate/sa ti se dea dreptate si sa fi singura sau nefericita in relatie, sau sa inveti sa lasi orgoliul la o parte, sa fi mai intelegatoare, sa comunici, sa sustii...Ce preferi: orgoliu sau fericire? Asta dat fiind faptul ca vorbesti de certuri mici, din nimicuri, nu la chestii grave...Dar si pentru asta comunicatul cand esti calm si linistit mental este cel mai bun.
Parerea mea
Strumfi, iti multumesc pentru ca mi-ai dat increderea de a lupta. Eu mereu am vrut sa lupt pentru noi, el, la fel, crede ca avem sanse sa ne fie mai bine, doar ca nu am putut sa nu ma gandesc ca poate noi suntem cei care gresim si ca in realitate noi poate nu ar trebui sa mai luptam... dar m-ai ajutat sa-mi dau seama ca primul gand a fost cel corect si ca nu ar trebui sa renuntam la a lupta mai ales daca avem speranta ca la sfarsit sa fim fericiti...

Noi comunicam in general bine, mai putin in perioadele in care nu comunicam deloc bine .... filosoafa sunt in seara asta
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]