View Single Post
  #1516 (permalink)  
Vechi 18 ian 2013, 15:21:14
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Jurnal niculina04

Salutare si bine ati venit cu sfaturi in casuta unei fete(asa ma simt tanara)pierduta printre bateriile de la cantar ,frunze de salata,stafide si alte cate or mai fi
Ralu stiu ca fac greseli in alimentatie si in sport ,incerc pe cat posibil sa fac totul bine dar uneori imi pierd controlul la toateiar cand ceva ma perturba scot flacari pe nari si umflu boticul rau de totsi cui sa ma plang voua pt ca sunteti colege de suferinta ,altii ne-ar crede nebune pt grijile noastredar fac parte din noi si din viata noastra ,nu facem asta de dragul de a avea ceva de spus, o facem pt noicred ca are logica ce spun
O sa las stafidele desi imi plac de moriaurt doar dimi iar laptele deloc o perioada,la paine nu poate fata renunta ca na doar baga ceilalti cu doua maini asa ca pot si eu cu jumate de manasportul incerc sa-l fac cat de corect pot doar ca .....
Claudel o sa incerc sa caut o alimentatie care sa dea roade la mine dar cum totul este o cercetare continua nu ma opresc pana nu gasesc echilibrul iar tu care ai experienta in asta (nu ca eu nu as avea doar ca documentatia imi scapa printe degete)vii mereu cu ganduri bune si frumos asezate intr-un mesaj,am invatat multicele in 32 de ani dar de acum incolo am si mai multe dar la capitolul alimentatie sunt cam prafulesteanuasa ca voi mai scrieti lucruri bune si interesante pt ca asa le tin bine mintebine ca v-am gasit

Eu toata viata mi_am numarat prienele pe degete iar atunci cand m-au mintit am iertat dar nu am uitat pt ca eu am fost alaturi de ele la greu iar cand lor le-a fost bine au intors spatele si au plecat crezand ca eu l-am prins pe D-zeu de picior si ele nu
de atunci am zis ca nu se merita sa fi umar de ajutor pt cineva dar oadata cunoscand altfel de persoane iti dau seama ca nu ai dreptate,nu poti sa asezi pe toata lumea in aceasi oala,imi sunteti tare dragi si faceti parte din viata mea

Si ausica jurnarel ma adresez tie pot sa-ti spun doar atat ca incep sa imi placa diminetile in care ma uit in oglinda si vad ca aripioarele s-au mai topit,burtica e mai micuta(nu minuscula ca balonasul din ea nu dispare cu hocus pocus)niste picioruse cu mai putine dungulite de garsime si celulita(astea sunt bule)....sper sa ma tina ambitia , vointa mult si binesa devin fenomel Niculici sexylici
Ma duc sa trec meniurile si la caldura,am degetele sloi
Ceau jurnal



Fetelor bon weekend ,va pupik si va multumesc ca sunteti alaturi de mine
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 18 ian 2013 at 15:24:16.
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
losefat (19 ian 2013)