View Single Post
  #152 (permalink)  
Vechi 14 apr 2020, 13:17:37
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Parintii mei cumpara an de an miel, unul pt ei, unul pt noi si sora mea. Eu voi face ciorba de miel (ciorba de bureti, la noi, in Oltenia). Suntem ciorbari de fel si o mancam toti ) O friptura la cuptor, de miel, gatita la foc mic (boua ne place mielul mult, ni se pare cea mai frageda si gustoasa carne) cu salata verde (si ridichii, castraveti sI bineinteles CEAPA VERDE). Fac un drob mic, in tava de chec, de regula fac in tava de cozonac dar e mult prea mult pentru doua persoane, ca cel mic nu mananca drob, de obicei.
La dulciuri inca nu sunt hotarata: fie fac o pasca cu aluat, fie o prajitura. Cel mic ma capiaza cu tort de ciocolata
Oua, bineinteles, de-abia asteptam sa ne mozolim, am luat si vopsea sidefata, cea care se pune in palme Si cam asta e meniul. Mi se pare si asa multa mancare. Sotul zicea sa facem salata boeuf. Nu stiu ce sa zic
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
lidiuta (14 apr 2020)