View Single Post
  #15228 (permalink)  
Vechi 05 feb 2015, 05:30:09
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Ca de obice, ma trezesc la 3 jum. Nici nu trebuie sa ma uit la ceas. O data la 1:10, o data la 3:30 si o data la 5:06. Iar cand suna alarma as dormi de as rupe

In ultimele zile simt ceva dureri mai dese in partea inferioara a burticii, sper sa fie ok totul ca ma cam sperii.
Sunt cuminte, cantarul arata cand cu 600 gr mai mult, cand 87 fix. Banuiesc ca si tranzitul e de vina. Mananc tot mai multe fructe si ma bucur ca "poftele" mele includ piersici sau cirese si nu alte porcarii.
Noi...inca ne facem planuri, incercam sa ne interesam, sa ne hotaram cu plecarea acasa sau nasterea aici. Chestia e ca e tot mai dificil cu atatia in casa. Eu simt nevoia sa dorm, ei fac galagie, eu simt nevoia sa stau cu geamuri inchise pt ca sunt ceva mai friguroasa in ultima vreme si stranut des, eile deschid peste tot. Nimeni nu tine cont ca sunt eu gravida si se schimba cate ceva. Sunt eu si iub si inca 5 "impotriva".

Rozi, ceva noutati de la Andrusca?

Ne mai auzim! In 2 zile reincarc netul, o sa fiu aici.
Pupici!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Animis23 (05 feb 2015), CCristina D (05 feb 2015), feelix (05 feb 2015), niculina04 (05 feb 2015)