View Single Post
  #15237 (permalink)  
Vechi 06 feb 2015, 13:20:48
floricica0vesela's Avatar
floricica0vesela floricica0vesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna Dy

cum sunteti?

nu stiu cum e la voi cu ecografiile, dar eu am facut 2 pana acuma, una la 6 saptamani si una la 14 saptamani, dar zau ca abia astept sa mai treaca o saptamana pana cand am programare la urmatoarea.
a fost asa emotionant, si taticul abia asteapta.
prima data bebe avea 0.6 cm si batea inimioara, mami cat pe ce sa lesine, a doua oara i-a aratat la tati putzulica si era tati sa lesine, si i-am vazut capsorul si manuta. acuma abia asteptam sa mergem sa il vedem cum se zbenguie prin burtica

o sa vezi ca o sa ti se para ca trece o vesnicie de la o ecografie la alta, mai ales pana o sa incepi sa il simti tu cum se misca. noi deja avem emotii, parca am merge la intalnire

sa stii ca si eu am avut pofta de fructe, si mancam des salata cu multe fructe, si acuma am pofta de salate de cruditati, cred ca e din cauza ca se consuma vitaminele din organism sa se dezvolte bine bebe.

si eu sunt foarte friguroasa, si ma imbrac excesiv

sa stii ca crampe in burtica si eu am, acuma s-au mai rarit, dar in schimb ma doare spatele jos destul de rau.

daca nu te doare burta tare si crampele nu sunt foarte dureroase, nu te panica, ca sunt normale, uterul incepe sa creasca si e viu

de ingrasat inca nu pot sa zic ca m-am ingrasat, aveam 66 de kg cand am ramas insarcinata, am slabit pana la 64,7, si acuma am revenit si am urcat pana la 66.7, atata aveam dimineata

o zi superba sa aveti
Acest membru apreciaza mesajul lui floricica0vesela:
happygirldiana (06 feb 2015)