View Single Post
  #153 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 19:34:49
damo's Avatar
damo damo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: undeva, Belgia
Vârsta: 55
Dieta: still de viata sanatos
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 2.558
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Citat:
Anterior postat de albastrii4u Vezi mesajul
Buna,

Vreau sa va spun ca ma alatur voua, sa luptam impreuna impotriva kg in plus! Imi doresc din tot sufletul sa reusesc ceea ce mi-am propus si va doresc si voua multa bafta si promit sa va tin la curent cu ceea ce fac si mai ales ce mananc si ce rezultate am.

In primul rand m-am hotarat ca trebuie sa schimb ceva la mine de 2 zile. Primul lucru care l-am facut a fost sa las masina acasa si sa vin la servici pe jos, ceea ce inseamna ca merg pe jos 2 ore si aproximativ 8 km in fiecare zi.
La capitolul mancare incerc sa reduc si sa ma abtin de la pofte cat de mult se poate. Spre exemplu ieri am mancat urmatoarele:
1 grefa,4 bucatele de napolitana un mar, un iaurt 0.1% grasimi, o banana, aprox 50 gr branza de oaie cu mamaliguta, 50 gr pui la gratar si salata de varza.
Si am reusit sa beau 2.5 litri de apa de izvor.

Azi: aceeasi grefa, 100 gr branza+castravete, ups...250ml cola+2 napolitane , promit maine sa nu mai calc stramb, 1 iaurt 0.1% grasimi, pana acum la ora 14.00.

Intru mai tarziu sau maine sa va spun ce am mai facut.

Pana atunci multa bafta tuturor!
Bine ai venit! O sa vezi, fiecare foloseste un mod personal de a slabi, care mai renunta la cite ceva, care merge dupa o dieta clasica, care face mai mult sport. Dar avem toate acelasi scop: sa avem cit mai putine kilograme intr-un mod sanatos. Te asteptam cu vesti si spor la drum