View Single Post
  #1539 (permalink)  
Vechi 11 iul 2011, 11:52:13
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de laura roman Vezi mesajul
bun, bun, bun.....da' faina? care-i faina pe care o folosesti? cat costa faina?! cat costa faina?!

citisem pe undeva ca de fapt majoritatea fainilor pe care le gasim noi in comert nu ar fi chiar atat de integrale pe cat pretind "dansele" si as fi vrut sa stiu de la voi, din experienta, care ii cea mai ok pentru paine cu adevarat integrala.
Poi nu stiu preturile in RO,ca eu mi-s in Italia,aci costa cam 2 euro punga de kil..faina integrala de grau si de secara iau de obicei.
Nush ce a zic cu fainurile astea"false"..Eu sper sa nu dau peste delea..pana acuma la md am facut mereu si am slabit frumos si cu ..gustDe obicei mancam lapte(la inceput cu 0 grasime,in ultimul timp am ajuns cu fetele la concluzia ca laptele gras de tzara nu ne dauneaza) cu cornuri integrale facute cu faina ,drojdie si cuburi de fructe si/sau prune uscateO bunatate,eu nu mai puneam indulcitor ,dar Oana mai pune si fructoza
Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Imi pare tare rau pentru pui mic...insanatosire grabnica si sa auzim doar de bine!

Ms,iubita,eu stii ca sunt cu sufletul alaturi de tine,bine ca cel putin pertioada grea cu precarietatea serviciului a trecut..acum am citit ca te acomodezi cu noul loc,o sa fie totul bineUn pupici si pt frumusetea de Joy
Fug sa fac ceva de papa,azi am mancat pe la 8 o piersica,la 10 jumate Purici a la AUssie(lapte integral cu tarate,fulgi de ovaz,scortisoara si o lingura indulcitor de mere).
Pranzul ceva legume si carne gratar,cina o salata cu branza tare.
Va pup pe toate toate,noi si mai putin noi,sa fiti cuminti si o zi frumoasa ca voi!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]