View Single Post
  #1540 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 17:58:08
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Pe mine ma bate gandul ca dupa Pasti sa ma apuc de Rina in cazul in care nu am rezultate pana atunci...nici nu as putea spune ce dieta tin...poato dieta personalizata...manac in primul rand de post...nu manacproduse gen mezeluri.pate de post...singurele la care apelez sunt branza tofu si cascavalul de post...dar si asta foarte putin...exemplu am o cutie mica de branza tofu de la lasarea postului si mai am si acum aproape jumate din ea,cascaval am luat 300gr.am mancat doar azi de dimineata din el si foarte putin...mai scap din cand in cand la borcanul cu dulceata dar nu sar calul...manac potin...paine manac de secara sau facuta de mine in casa cu seminte de in...suc,cafea am renuntat definitiv la ele...imi plac in schimb orezul,pastele...dar sa sti ca am slabit nescotandu-le din meniul meu...mesele de seara le-am scos din program...se mai intampla uneori sa ajung acasa seara si sa nu fii reusit sa manac de dimineata,atunci pap ceva usor sau mai nou pacalesc foamea cu salata de varza murata si ulei de dovleac..varza o bag la robot,o las la desarat si deabea dupa pun uleiul de dovleac pe ea...uite si acum e aproape 15:30 si nu imi este foame,adevarul este ca am si avut de lucru...am fost si iesita sa pun ultimile detalii la punct in leg.cu un parteneriat,maine il semnez..de miercuri studiez terenul sa vad daca este avantajos sa semnez un alt parteneriat...asta e mai complicat...sa-l vad pe acesta semnat ...
bun plan!!!
sunt sigura ca vei scade in kg!
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Buna dragele mele...primiti o ratacitoare printre voi?????Fiul ratacitor s-a intors...cu kg in plus bineinteles.....

Voi ce ati mai facut?Eu tot prinsa cu treaba...de dimineata la servici,dupa-amiaza acasa...marti si joi cu Darius la antrenament,miercuri am inceput eu cursul de limba....apoi papa,spalat,curat...stiti voi treburi gospodaresti....
In ultimul timp nu m-am simtit prea bine,ameteli...acum 2 duminici am fost la urgenta...totul ok EKG,analize de sange,eco......Si m-am hotarat de azi sa ma reapuc de mancat sanatos,cum am facut inainte si ma simteam bine...plus consum neaparat de apa(ca stau cam prost la capitolul asta)....
Ieri Sorana mi-am vomat si a facut diaree....sa speram ca azi e mai bine...
Pe mama a operat-o vineri de acces...a avut de vreo 2 luni un furunc...nu mi-a fost teama de op in sine ci de anestezie....avand in vedere problemele avute in sept(embolie pulmonara)...dar acum e bine....
Cam atat despre mine....adica kg 70......

Va pup si va doresc o zii minunata.....imediat plec dupa copii.....
bine ai revenit!!!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele mie pt.ziua de astazi imi ajunge,imi strang catrafusele si ma car catre casa....as vrea sa incep sa-mi vad de gradinuta cu flori,inca stept sa dispara toata zapada,unde erau mormane facute inca mai este zapada,la fel si pe gradinuta mea...
spor la treaba!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,fetele dragi
Am inceput saptamana cu alergatura...am facut dosarul pt gaze si l-am si depus.da ce ma enerveaza e ca acum tre sa astept sa primesc raspuns de la firma de la Ploiesti..adica asa,fara numar..nu se stie cand voi primi ceva raspuns..nicio data,niciun contact,nimi..cica ma contacteaza ei fie pe mail fie prin recomandata
AM venit acasa pe la 3,am stat la o coada sa depun un amarat de dosar cu 5 actede la 12 la 3
Mi-am luat niste reviste de gradinarit si de femei si acu gata,ma odihnesc,le frunzaresc pana ma ia somnul..deseara ma duc la carrefur sa-i iau mamei cadou de 8 martie un aspirator,ca de cand isi doreste..pun bani cu fratii si ii luam
Am papat..azidimi branza afumata cu 3 feliute salam si o ceapa verde,acuma salata de fasole boabe..fasole fiarta cu ceapa,castraveti,ridichi,frunze de ridichi,otet balsamic si ulei de masline si condimente.La cina pui cu ciuperci si daca am nevoie de gustare va fi un gref roz.
Va pup,sa aveti o saptamana frumoasa,azi e luni,cine a avut zi de cantar
offff tot cu drumuri esti!
lasa ca odata rezolvate nu vei mai avea batai de cap!
ai papat super ok!
eu zi de cantar!94,5!!! cred ca de la sport!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]