Subiect: Tina's diary
View Single Post
  #1545 (permalink)  
Vechi 09 iul 2011, 14:17:46
BornCrank's Avatar
BornCrank BornCrank este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Buna! Nici eu nu te-am vazut pe la mine, ma si intrebam unde esti si cmf
Eu am luat gustarea ... aff... vroiam nuca de cocos proaspata care s-a dovedit sa fie alterata (acra, ranceda si spongioasa) de aia era si la oferta. Eh, asta e, mi-am facut un platou de rosii, castraveti, masline si am luat o bucata de carnat de casa natural, facut la cuptor

Eu fac bine, am descoperit ca mai nou am probleme cu constipatia atunci cand mananc ce stiu ca n-am voie (chiar daca e de vorba de o lgt. de miere sau 2-3 curmale) Adica cred ca imi induc eu chestia asta... si am un mediu favorabil SCI-ului (sindrom colon iritabil) care uitasem sa spun se face pe fond de stress, nu doar alimentar...
Si cand vorbesc de "lucruri interzise" eu ma refer la alimente sanatoase: fructe uscate, miere, deci nu se pune problema sa ma ating de porcarii...
Ce face mintea din ... corp...
Buna Buna!
Si eu ma intreb pe unde umbli si ce faci.
Fac bine, am revenit la kg mele frumoase, de azi ma cumintesc, vreau sa slabesc 2-3 kg pana la sf verii.

Off Tinuta, ce rau imi pare, dar n-ar fi mai bine sa nu te mai gandesti, de ce/cum si in ce fel, trateaza cauza si lasa porcariile si treci mai departe.
Chiar daca mananci 2-3 curmale iti face rau? Daca da, out, mananca altceva.
Am vazut ca tu iti scrii meniul pe 2-3 zile, nu-ti faci mai mult rau? Ca practic te gandesti la mancare...
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].