View Single Post
  #1546 (permalink)  
Vechi 17 iun 2013, 20:20:57
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie

Citat:
Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca Vezi mesajul



Buna , Mari ! Buna Jurnalul meu !
Am intrat foarte rar , numai am mai citit pe ici pe colo .......
Am vrut sa incep de ieri un ,,program '' de slabit dar am avut ceva mancare pofticioasa si am renuntat !
Nu mai pot tine dukanul ....pentru ca nu mai merge ....am constatat pe propria piele ....si in modul cel mai serios ...am renuntat pentru ca nu mai vreau sa mananc de dulce miercurea si vinerea .
Am primit un dar de la Dumnezeu -viata copilului meu (a doua viata ) si nu stiu cum sa multumesc ...incerc pe toate caile .
Asa ca voi tine regim proteic zilele de luni ,marti , joi ,sambata si duminica si am sa mananc numai legume miercurea si vinerea ....incerc ...
Voi reduce painea si nu voi mai consuma dulciuri cu nemiluita cum am facut in ultimul timp ........pe fond nervos (zic eu ) nu mai stiam ce sa mananc mai repede . Primele zile de la accident ,pana s-a stabilizat situatia, ce si cum ...nu am mancat nimic -nici apa nu puteam sa beau ...dar dupa aceea ....

Multumesc Mari de vizita , ma bucur pentru tine ca tii situatia sub control . Eu azi dimineata ,aveam 92,600 .....sa vad cum merge ,am inceput de azi totusi .
.....Taratea de dimineata , ceai , iaurt , oua ,pui si multa apa ....dar si pastile de durere de cap ca mor nu alta ......poate caldura ,poate nervii,poate o raceala ...dar ma doare de ieri intruna .

Miscare nu prea fac stau toata ziua lipita de scaunul de la birou , avem multa lume chemata si nu avem timp sa rasuflam .....

Baiatul e mai bine , usor traumatizat psihic , capul nu -l doare , nu mai ameteste ...merge la biserica si se roaga pentru soferul mort ,gandindu-se ca ultima miscare de volan a acestuia le-a salvat lor viata ......

Va pup slabute dragi ......
Ma bucur ca Daniel e mai bine! Iar tu,alege ce ti se potriveste.....cu fortza nu se face nimic!
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965: