View Single Post
  #1553 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 23:49:31
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Buna iubita....acum vad ce bine stai si tu la capitolul kg.......deci nu sunt doar eu.....am fost azi si mi-am cumparat niste tarate de grau si musli...sa incep sa pap sanatos...poate asa imi trec durerile toate si o sa si slabesc....

Pai am balotat ca nesi si ce sa mai ma plang..mai bine actionez!Daaa,si eu azi mi-am luat dulceatza de coacaze pt diabetici(fara zahar) si sirop ecologic de catina(70% miere,30%catina),si ,de luat dimi pe stomacul gol.si indulcitor de agave..o groaza de bani
.musli am,da maine vrreau sa fac eu turta integrala cu albus ,scortisoara si caise uscate,sa pap cu gem deasta
O sa slabesti iar,Kamy,vine vara si tu esti o ambitioasa!
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna dragele mele, acum am reusit si eu sa intru sa va salut si sa va doresc o saptamana plica doar cu realizari, pe toate planurile!
Eu am fost ocupata pe la serv, ceva testari si am ajuns acasa pe la 3, am mancat si eu varzuta calita, de dimi iaurt cu fulgi de ovaz expandati si un kiwi iar pentru seara am pe foc, si era cat pe ce sa se arda ca am intrat sa va citesc, pipote, inumi de pui cu ciuperci, foi dafin suc de rosii. Pentru gustare am luat un mar, 2 caise uscate si ceai de coacaze negre. Cam asa arata meniul meu de azi...aaaa....si 7 grame de cioco neagra
cred ca toate uitam ceva pe foc mai devreme sau mai tarziu din cauza slabutelorSi Nico se plangea ca a ars papa la bebe
Ce bine ai mancat..Eu nu m-am putut opri ca tine la cioco,am bagat 20 de gr
Nu stiu ce am de la un timp,ca as manca numa ciuperci..acu seara la 10(acu am ajuns acasa),am fript in tefal ciuperci pleuratus(500 gr) si un piept mic de pui(80 gr),asezonat cu sare,piper,am facut o salata de ridiche deaia alba uriasa si am mancat cu o pofta...asa bune mi se par..de i-am facut pofta si sotului,mi-a mancat si el jumateMaine ma duc sa refac rezerva de ciuperci..oare abuzul de ciuperci o face rau la ceva?
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Se pare ca mi-ati cam dus lipsa...si mie mi-a fost dor de voi...acum sunt putin mai linistita si sper sa ma pot tine de treaba...am fost cam agitata cu lucrul mult(am lucrat 3 sapt fara liber decat o zii in week-end ca a fost colega in concediu)...apoi cu mama stres mult,pe toti medicii si anestezistii de la mine de la spital i-am intrebat ce e mai bine.....imi era frica tare de anestezie,datorita probl ei cu inima....ea trebuie sa ia zilnic trombostop un medic pt coagularea sangelui..si acum cu op a trebuit sa-l stopeze...acum a reintrat la normal totul....

Voi ce ati mai facut??????Emy la voi cum mai e treaba cu casa,cu Ro cum va place????
Offf.biata de tine,in ce stres ai stat cu mami tauBine ca e k acum
Romania ne place,romanii nu prea..Ce sa zic,ma lovesc de birocratia asta si nu sunt invatata...imi vine sa ucid pe cineva,zau..Dar incet incet se aranjeaza lucrurile,acum suntem bine,pregatim insa o fuga in Italia,mai avem si acolo ceva treburi nerezolvate.EU nu as vrea deloc sa plec,ca vrreau sa ma ocup de gradina di livada,sa le plantez/ingrijescDa al meu nu se duce nicaieri fara mine..Saracu,in iarna asta a facut cunostintza cu lucruri noi : a cazut odata pe gheatza,a racit zdravan ha o data,rau de tot..da acu e bine si el si eu(eu am racit de revelion si am tras-o pana la sfarsitul lui ianuarie de am zis ca nu mai apuc primavara )
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
bun plan!!!
sunt sigura ca vei scade in kg!

bine ai revenit!!!

spor la treaba!

offff tot cu drumuri esti!
lasa ca odata rezolvate nu vei mai avea batai de cap!
ai papat super ok!
eu zi de cantar!94,5!!! cred ca de la sport!
Daaa,am vazut,te-am si felicitat
Stiu ca se rezolva da as vrea o bagheta magica,sau sa ma culc acu si maine sa ma trezersc cu toate rezolvate
Citat:
Anterior postat de Diana32 Vezi mesajul
Felicitari celor care au scazut azi
Multumesc!
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Fetelor eu fug sa iau cina, nu vreau sa treaca de ora 19
Va doresc o seara minunata si o noapte linistita, maine nu voi intra , ne ' vedem" miercuri, sa auzim numai de bine!
O seara frumoasa si tie Diana, ti-am vazut pozele, esti o draguta si tu si fetita!
Noapte buna!
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
....si inca ceva...ieri am facut sport o ora!
BRAVOOO!!!!poate se ia si la mineAdica eu am zis ca ma iau de sport cand oi vedea 69.999 la tiker
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Servus Emy! Îmi place în practică, numai că e cam obositor si cu serviciul . Anul trecut nu mergeam la serviciu şi aveam mai mult timp liber.
Lasa ca o sa treaca si poate te si obisnuiesti cu noul program..
Citat:
Anterior postat de Diana32 Vezi mesajul
A trecut si ziua de luni..care cica e cea mai grea zi a saptamanii deci de maine e mai usor...noapte buna fetelor
EU nu am avut timp azi sa simt daca e grea sau nuE si o parte buna cand alergi atat,nu mai te gandesti deloc la mancare
Somn usor!
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Noapte bună Diana!!!!!!!!!
Kamy, mulţumim, suntem ok

Vă spun şi eu noapte bună şi somnic pufos. Mâine merg la antrenament de dimineaţă , apoi la practică , apoi la petrecerea de 8 martie organizată la serviciu (o să stau numai o oră), apoi la serbare la Bianca. Şi uite aşa o să ajung acasa la ora 18,00.
Va pup !
Ce zi plina..a faci poze cu printesa!Petrecere frumoasa!
noapte buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]