View Single Post
  #15552 (permalink)  
Vechi 28 sep 2015, 20:40:33
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
ma bucur ca sunteti bine
si Andrei a avut colici (cred), i-am dat Bonnisan efect 0, Alinan efect aproape 0, Probiotice ii dam si acum, desi nu mai are colici de mult. Singurul lucru care a avut efect a fost bebe cu burtica pe burta mea, leganat, cantat, dormit cu titi in gura.
tot asa facea si al meu, cum ii scoteam sanul din gurita era treaz, am incercat multe variante, nimic nu a functionat, iubeste titi asta este
acuma adoarme leganat si pimbat, dar nu mai mananca de mult la san, doar biberon
nici al meu cat a supt nu l-am ridicat sa ragaie, dar acuma il ridicam ca are reflux si daca nu ragaie il deranjeaza si se trezeste
O sa incerc si eu cu probiotice daca gasesc pe net, pt ca in farmaciile noastre nu gasesc...
Sa stii ca bebele nostru nu sta cu burtica pe burtica mea, nu ii place, cred ca il doare prea tare. Plimbat, leganat ii place, de titi nu mai vorbesc...efectiv doar asta vrea.
Sper sa scapam repede, sa fie Dumnezeu cu noi si sa nu dureze pana la 3-4 luni...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]